Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Szeptember 27. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jövőre év közben is módosíthatnak a gépjármű-felelősségbiztosítás tarifáin

Jövőre év közben is módosíthatnak a gépjármű-felelősségbiztosítás tarifáin

Januártól a biztosítók év közben is módosíthatnak a tarifákon - egyebek mellett ezt is tartalmazza a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás új szabályzata - számolt be az M1 Híradója.

A jelenlegi rendszerben a biztosítóknak október 30-ig kell értesíteniük az ügyfeleket a következő naptári évre vonatkozó biztosítási díjakról, tehát minden társaság egyszerre hirdet tarifát, és ezzel elindul az év végi kötelezőkampány.

A parlament hétfői döntése alapján azonban jövőre a biztosítók év közben akár többször is módosíthatnak a tarifákon, ha a változtatás előtt legalább hatvan nappal kihirdetik az új díjakat.

'Azt várjuk, hogy rövidtávon egy jelentős díjcsökkenés következhet be a piacon, mivel a biztosítók 'felelőtlenebbül' díjazhatnak, hiszen év közben változtathatják a díjaikat. De hosszútávon egy biztosítási díjemelkedésre számítunk' - mondta Tóth Sándor, a Közép-európai Kölcsönös Biztosító Egyesület ügyvezetője.

Azonban a biztosítók a már korábban megkötött szerződéseken egy éven keresztül nem változtathatnak, ezek díjait nem emelhetik, igaz, nem is csökkenthetik.

A pénzügyi felügyelet azt ígéri, hogy a biztosítók év közbeni áremeléseit is vizsgálni fogja. Binder István, a PSZÁF szóvivője közölte: abban az esetben, ha bármelyik pénzügyi tárgyú törvényt megsérti a biztosító, akkor a felügyelet vizsgálatot indít, és adott esetben szankciót szab ki.

A biztosítási évforduló előtt az autósok a jövőben sem válthatnak biztosítót, akkor sem, ha az árat emel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.