2024. április 23, kedd - Béla

2015. Március 29. 22:25, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI

Női kézilabda MK - Sorozatban 11-edszer aranyérmes a Győr

Sorozatban 11. alkalommal nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát a Győr, amely a vasárnapi döntőben hazai pályán 29-23-ra legyőzte a második félidőben 12 percig gólképtelen Ferencvárost.

A sikerrel az örökrangsorban az ETO beérte fővárosi riválisát, és már csak a Vasas van előttük 12 sikerrel.

Török Bódog női Magyar Kupa:
döntő:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-23 (15-14)
---------------------------------------------------------
gól: Kovacsics 10, Löke 4, Aguilar 4, Bognár-Bódi 3, Szen 3, Szepesi 2, Milanovic Litre 1, Hornyák 1, Planéta 1, illetve Pena 8, Tomori 5, Szarka 3, Szamoránsky 3, Szucsánszki 2, Vérten 1, Cifra 1

MTI Fotó: Kovács Anikó

Löke két góljával indult a rangadó, a nyáron Győrbe visszatérő Tomori két kísérlete is célt tévesztett az elején. Sok helyzet maradt ki az agresszív védekezésnek köszönhetően. Aztán 2-2 után megrázta magát a házigazda, és emberelőnye alatt 6-2-re elhúzott. Negyedóra elteltével 8-4 volt az állás, a vendégek Pena góljaival, valamint Tomasevic védéseivel megkezdték a hátrány ledolgozását. A szünetre majdnem az egyenlítés is sikerült.

A fordulást követően "az öltözőben feledkezett" az FTC, 12 perc alatt hét gólt kapott és egyet sem dobott, így Elek Gábor kénytelen volt újra időt kérni, de nem sikerült életet lehelni a játékba. Szucsánszki törte meg a hosszú gólcsendet, ám a folytatásban sem volt semmi esélyük a fővárosiaknak.

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet

2024. Április 23. 09:12, kedd | Helyi

Tűz volt a Pannonhalmi Főapátságban: gyakorlatoztak a tűzoltók

A feltevés szerint egy mosógép hibásodott meg, egy dolgozót kellett kimenteni a sűrű füstből.