2014. Január 23. 16:26, csütörtök | Sport

A célt teljesítettük!

Riport Klausz Kristóf autóversenyzővel, a 31. Jänner Rally után.

Kedves Kristóf!

2014. január 4-5-én került megrendezésre a 31. Jänner Rallye Ausztriában.

Ezen a 18 gyorsasági szakaszból álló versenyen Kecskeméti Balázs navigátorral vettél részt.

A mezőny legfiatalabb pilótájaként milyen érzés volt a tizennyolcadik gyorsasági szakasz után Parc Ferme-be?

- Nagyon boldog voltam, hogy sikerült teljesíteni ezt a nehéz Európa-bajnoki futamot és emellett nagyon fáradt is. Ilyen hosszú és ilyen nehéz versenyen még nem mentem eddig, de bízom benne hogy sokszor tapasztalhatom még ezt az érzést.

A kétnapos versenyen a 7,79km-től a 25km hosszú gyorsokon versenyeztél az idő és a sporttársak ellen. Mely szakaszok és miért tetszettek a legjobban?

- Teljesítményünk változó volt. Jók és kevésbé jók voltak a teljesített szakaszok, amelyek az időjárási viszonyoktól és az autóval történő barátkozástól is függtek.

Az első nap az időjárás is kedvezett, mert a reggeli ködös, jeges szakaszok után napközbenszárazabb pályákon tudtunk versenyezni, ami nem okozott meglepetést. Sötétben viszont nagyon keveset vezettem eddig, ami az eredményeken is megmutatkozott.

A második nap is hasonlóan alakult. A délelőtti, nagyrészt száraz és jeges szakaszok jól mentek, de az utolsó gyors ismétsötétben zajlott, sőt az eső is eleredt és a köd is leszállt. Ez volt a verseny legnehezebb gyorsasági szakasza, de a célt teljesítettük, befejeztük a versenyt.

Miként értékeled a Jänner Rallyt?

- Nagyon tetszett a hangulata és a színvonala. Örülök, hogy részt vehettem ezen a versenyen és még jobban örülök, hogy sikeresen be is fejeztük.

Az ERC mezőnyében a 24. helyen értünk célba, a 2WD kupában ez a 6. helyre volt elég.

Pontot is gyűjtöttünk, úgyhogy panaszra semmi okom.

Legközelebb hol láthatunk ERC futamon?

- A következő futam a Lettországi Rally Liepaja lesz a versenynaptárunkban.

Az elsődleges célunk ott is a verseny befejezése, mivel ez sem egy általunk megszokott viszonyok között zajló verseny, és az autóval is csak a második találkozásunk lesz.

Ezen kívül szeretnék gyorsulni is amennyit csaklehet.

Köszönet Támogatóinknak!

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport

Bronzérem az Euro Trophy-n

Beszélgetés a nem kicsit boldog Szabó Bende gokartversenyzővel az Euro Trophy után.

2024. Április 13. 06:00, szombat | Sport

Sós Csaba: Milák egyedi utat jár, de jóval előrébb tart, mint amire számítani lehetett

A szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf egyedi utat jár be, és az úszók pénteken zárult országos bajnokságán jobban teljesített, mint amire ő számított.