2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2016. Február 14. 11:46, vasárnap | Helyi
Forrás: mti, CMB Cargo-Uni Győr

Női kosárlabda NB I - Fontos győzelmet szereztünk

A Sopron, a Győr és a PEAC-Pécs is idegenben nyert a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Eredmények:
ZTE NKK - PEAC-Pécs 60-69 (23-14, 12-16, 12-22, 13-17)
Ceglédi EKK-CMB CARGO UNI Győr 68-78 (19-19, 10-21, 19-24, 20-14)
Vasas Akadémia-UNIQA Sopron 49-99 (18-20, 9-30, 10-21, 12-28)
korábban:
ELTE-BEAC Újbuda - PINKK-Pécsi 424 55-91 (22-23, 19-21, 8-24, 6-23)
később:
Atomerőmű KSC Szekszárd-Aluinvent DVTK Miskolc 18.00

Fontos győzelem

Cegléd-CMB Cargo-UNI Győr 68-78 (19-19, 10-21, 19-24, 20-14)

Cegléd: Medgyessy 3, Szabó D. 2, KATONA 17/3, SKORIC 17/3, Maksimovic 7. Cs.: Ruttner, Kobolák 13, Szepsi 9/6, Serbán, Filipowicz V. Edző: Cziczás László.

UNI-Győr: RADOCAJ 18/3, Horváth K. 2, Laklóth 3/3, Grigalauskyte 10/6, GOREE 25. Cs.: Chaney 12/6, Horváth L. 6/3, Török Á. 2, Koch, Edző: Völgyi Péter.

A hazaiak szerezték az első kosarat, de Goree hamar válaszolt, majd Radocaj szerzett kosarat kintről (2-5). A negyed közepén 9-9 volt az állás. Érdekesség, hogy mindkét csapatnál két-két ember szerezte a pontokat. A ceglédieknél Medgyessy törte meg ezt az egyhangúságot, vezetett is ezzel a házigazda (10-9). Nem sokáig, mert a mi harmadik pontszerzőnk, Chaney egy triplát emelt be szinte azonnal pályára lépése után, majd nem sokkal később egy másodikat is bedobott. Skoric hasonló értékű kosarával tapadt a Cegléd csapatunkra (13-15), sőt, Kobolák büntetőivel egyenlített is a hazai gárda. A negyed hajrájában már egyik fél sem tudott előnyt szerezni (19-19).

A második tíz perc Goree kosarával kezdődött, majd újra amerikai centerünk volt eredményes, s még a bónuszbüntetőt is bedobta (19-24). Ceglédi kétpontos után Chaney triplakísérlete jött le a gyűrűről, szerencsére Goree jókor volt jó helyen, a lepattanóból volt eredményes. Katona két büntetője után a második negyed eredménye akár az is lehetett volna, hogy Katona-Goree 4-7. Maksimovic találta után aztán már csak egy pont volt a javunkra (25-26), Katona újabb kosarával pedig már fordult a kocka, mi kerültünk minimális hátrányba. Időt is kért Völgyi Péter. Goree vette ismét vállára a csapatot, kosara után lepattanót szerzett, majd Horváth K. révén háromra nőtt az előnyünk (27-30). Horváth Lilla egyik büntetőjét értékesítette, a túloldalon viszont Skoric egyiket sem rontotta el (29-31). Grigalauskyte megszerezte első kosarát, s Radocaj is hosszabb szünet után talált be ismét. Ceglédi időkérést követően a félidő utolsó percében Horváth L. nagyon fontos triplát szerzett, Török Ági találata után peig már tíz fölé nőtt a különbség (29-40).

Radocaj kosara, majd egy ceglédi hármas vezette fel a második félidőt. Laklóth is körön kívülről talált be, amire Katona felelt egy duplával (34-46). Három perc sem telt el, a Ceglédnél összejött az öt csapat személyi. Radocaj kosár plusz büntetőjével kellő távolságban tartottuk a hazaiakat (34-49), ráadásul ismét szerb Európa-bajnokunk dobott be két büntetőt. Goree kosara után 34-53-nál időt kért a hazaiak trénere. Skoric büntetőkből törte meg a kosárcsendet, majd Kobolák faragott még a hátrányból. Goree kosár plusz büntetőjével reagáltunk erre. Chaney kétpontosa után a pluszbüntető kimaradt, így nem lett húszpontos a differencia (39-58). Persze erre sem kellett sokat várni, Grigalauskyte sikeres közelije után átléptük ezt a bűvös határt is. A zárónegyedig egy keveset faragott ebből a Cegléd (48-64).

A negyedik tíz percben Chaney jegyezte az első kosarat, mely hosszú percekig az egyetlen volt. Ez persze nekünk kedvezett, mert az idő fogyott, az előnyünk nem. Skoric "egyenlített" a negyedben, Völgyi Péter pedig időt kért. Egy 6-0-ás rohammal gyakorlatilag eldőlt a találkozó, bár a Cegléd egy 8-0-ás rohanást mutatott be. Grigalauskyte triplája azonban végérvényesen lehűtötte a hazai kedélyeket, bár a végén felzárkózott ellenfelünk. Csapatunk azonban a második negyed végétől egyértelműen kezében tartotta a mérkőzést, s nagyon fontos győzelmet aratott.

Völgyi Péter: - A második és a harmadik negydben jól játszottunk, ekkor nagy előnyre tettünk szert. A negyedik szakaszban kijött rajtunk a diósgyőri meccs okozta fáradtság, sokat hibáztunk, de sikerült így is magabiztosan nyernünk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket, reméljük, ez rendszeressé válik.

forrás: gyorikosar.hu

2024. Április 19. 09:13, péntek | Helyi

Családbarát kórházi osztály a győri Petzben – rangos díjat nyertek

Az egyik osztályon akár hónapokat is eltöltenek a páciensek, szinte családtagokká válnak a páciensek, hozzátartozók és a dolgozók.

2024. Április 19. 08:14, péntek | Helyi

Kevesebb ideig élünk, mint az uniós átlag

Több mint kétszer olyan fontos a szerepe az életmódunknak egészségi állapotunk meghatározásában, mint az egészségügyi ellátórendszernek.

2024. Április 19. 07:14, péntek | Helyi

Bokatörő csomagautomata a Jereváni úton

Március 8-án nyitott meg a Jereváni úton a megújult élelmiszerbolt, a bejárat mellett a nyitással közel egy időben a GLS csomagpontot helyezett el. A képeket nézve azonban valami nagyon nem oké.

2024. Április 18. 09:15, csütörtök | Helyi

Igenis hatékonyan lehet otthon dolgozni – Home office-t és magas béreket akarnak a mai fiatalok

Modern munkakörülmények, versenyképes bérek, otthoni munkavégzés lehetősége – sorolta a Győri Hírek kérdésére Zentai Effi, a győri Széchenyi István Egyetem karrier-szakreferense