Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2012. Május 20. 14:05, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Devizahitelesek - adósrabszolgát csinált belőlük az árfolyamgát

Devizahitelesek - adósrabszolgát csinált belőlük az árfolyamgát

A devizahitelesek helyzetének javítása, a parlamenti pártok, a bankszektor és a civil szervezetek közötti egyeztetés lehetősége is napirenden szerepelt az Állampolgári Jogvédő Liga 22. közgyűlésén szombaton.

Mondta el Bányai Péter Mihály programigazgató.

A devizahitelesek megsegítésére hozott kormányzati intézkedéseket elégtelennek tartotta és hangsúlyozta, mivel sok civil szervezet foglalkozik a kérdéssel, szeretnék, ha az Országgyűlés Fogyasztóvédelmi bizottságában többoldalú egyeztetéseket tartanának. Ezen megvitathatnák a civil szervezetek egyeztetett javaslatait. "Mielőtt perre mennénk megpróbáljuk törvényi eszközökkel kezelhetővé tenni a helyzetet" - mondta.

Arról döntött a közgyűlés, hogy a Jogvédő Liga megkeresi az egyesületeket, bejegyzett civil szervezeteket és júniusban tanácskozást tartanak a közös álláspont kialakításáról, amelyet a parlamenti bizottság elé terjeszthetnek - mondta.

Az Állampolgári Jogvédő Liga álláspontja szerint a bankok árut adtak el a fogyasztóknak, amikor devizában hiteleztek. Ez később rossz árunak bizonyult, amiért a következményeket a bankoknak kell viselniük. A fedezethez képest gyakran túl magas devizahitelek nyújtásánál a bank egyedül a haszonszerzést tartotta szem előtt. A mostani helyzet a háztartások számára vis maiort jelent - tette hozzá.

Az árfolyamgátat nem tartotta elégséges megoldásnak. Az ezt választók terhei csak ideiglenesen csökkennek, cserébe beláthatatlan időre hosszabbítják meg adósságukat, "adósrabszolgák" lesznek - mondta.

Azt is jelezte: ha nem találnak közösen megnyugtató megoldást bírósághoz fordulnak.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.