Hírek
2014. Június 27. 15:32, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Először engedélyezett "robotlábat" az amerikai hatóság
Először engedélyezett a deréktól lefelé bénult pácienseken segítő "robotlábat" az amerikai élelmiszer- és gyógyszerellenőrzési hatóság (FDA). A járógéppel az érintettek újra tudnak állni és járni.
A ReWalknak nevezett rendszer olyan, mint egy mesterséges külső váz, vagyis exoskeleton. Ahhoz, hogy állni és járni tudjon vele a páciens, segítőre van szüksége.
A készülék mozgásérzékelővel és motorizált ízületekkel ellátott váz, amely a felső test mozgásának finom változásaira és az egyensúlyváltásokra reagál. A páciens dereka köré és vállára erősített hevederek tartják a robotlábat, hátizsákban viselhető a számítógép és az akkumulátor. A stabilitás érdekében mankó is szükséges.
A ReWalkot azon számára tervezték, akiket gerincsérülés korlátoz a mozgásban. A készüléket az izraeli székhelyű Argo Medical Technologies alapítója tervezte, aki egy 1997-ben történt autóbalesetben bénult le.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld
NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani
Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.
2025. December 13. 07:08, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: teljessé vált a magyar harckocsiflotta
A 44. Leopard harckocsi megérkezésével teljessé vált a magyar harckocsiflotta - mondta a honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában Tatán pénteken.
2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld
A hétvégén is enyhe, de borult idő várható
A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.
2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld
Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát
Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.
