Hírek
2019. Március 19. 08:33, kedd | Belföld
Gyalogos-kerékpáros híd épül Dunakilitinél
A turizmust, valamint három, a bősi erőmű felvízcsatornája által elzárt csallóközi magyar falu összeköttetését is szolgálja a Dunakilitinél felépülő új gyalogos-kerékpáros Duna-híd.
A híd megépítéséről – a Magyar Közlönyben is megjelent – megállapodást írt alá Magyarország és a Szlovák Köztársaság kormánya.
A Dunán átívelő szerkezet a tervek szerint 2021 augusztusára készül el, a fejlesztésre 10,5 millió euró (mintegy 3,3 milliárd forint) áll rendelkezésre. Az összeg 85 százalékát az európai uniós finanszírozású Szlovákia–Magyarország Együttműködési Program biztosítja, a maradék 15 százalékot pedig a két ország önerőként teszi hozzá – olvasható a kisalfold.hu hírportálon.
A pénzből egy többnyílású híd valósul meg, amelyhez a magyar oldalon 760, a szlovák részen 1,6 kilométer hosszú kerékpárutat építenek. A tervek szerint a híd olyan teherbírású lesz, hogy akár nehézgépjárművek – például tűzoltó- vagy vízügyi autók – is áthaladhassanak rajta, ami katasztrófahelyzetben jelenthet segítséget.
Forrás: turizmus.com
Fotó: kisalfold.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 07:10, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha békepárti kormányt választunk, béke lesz, ha Brüsszel-párti kormányt választunk, háború lesz
2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld
Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog
Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.
