2024. május 4, szombat - Mónika

2011. Augusztus 14. 07:35, vasárnap | Helyi
Forrás: Nyugathír

Meddig viszi az ETO-t a lendület? Csertőiék itthon győztek a Vasas ellen is

Kétszer is hátrányban volt, mégis győzött szombaton a Vasas ellen a Győri ETO FC a labdarúgó OTP Bank Ligában, így az ötödik forduló után is százszázalékos.

Eredmény, NB I, 5. forduló:
Győri ETO FC - Vasas-Híd 3-2 (1-2)
Győr, 3000 néző
v.: Fábián
Győr: Stevanovic - Babic, Djordjevic, Fehér, Völgyi - Pilibaitis - Trajkovic (Kiss M., 90.), Ji-Paraná - Koltai, Aleksidze (Tokody, 86.), Dinjar (Ahjupera, 64.)
Vasas: Ilizi - Mileusnic, Gáspár, Sütő, Katona (Arsic, 27.) - Kulcsár D., Kovács G., Bárányos (Beliczky, 78.), Jokic - Dajic (Farkas B., 56.), Simic
gól: Koltai (24.), Ji-Paraná (59.), Ahjupera (66.), illetve Kulcsár D. (22.), Dajic (26.)
sárga lap: Arsic (58.), Beliczky (89.)
Az első húsz perc meglepő Vasas-fölényét Kulcsár váltotta gólra, aki egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően bombagólt ragasztott a jobb felső sarokba (0-1).

Gyorsan jött a válasz Koltai révén, de szinte középkezdés után Dajic használt ki egy újabb védelmi megingást - ismét előnybe került a Vasas (1-2).

A második játékrészben a jól futballozó Győr hét perc alatt megfordította az eredményt, az 59. percben Ji-Paraná úgy lőtte el a 24 méteres szabadrúgást a felugró sorfal felett, hogy Ilizi kapus mozdulni sem tudott (2-2).

A 66. percben a két perccel korábban csereként pályára lépő Ahjupera cselezte magát ziccerig, és kilőtte a bal alsó sarkot (3-2).

A Győr ötödik mérkőzését is megnyerve továbbra is százszázalékos, míg a Vasas - amelynél napok óta edzőváltásról suttognak - továbbra is nyeretlen az idei szezonban.