Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2019. Augusztus 30. 07:45, péntek | Belföld

20 millió forint alatt is árulnak házakat Budapesttől 40-60 kilométerre

20 millió forint alatt is árulnak házakat Budapesttől 40-60 kilométerre

A második körös agglomerációs gyűrű ingatlanai is egyre keresettebbek, miután 20 millió forint alatti áron csak Budapesttől 40-60 kilométerre találnak házakat a vevők - írta a Világgazdaság.

A statisztikák szerint a főváros környéki agglomeráció északi és déli szektora a legnépszerűbb, az elmúlt években sokan költöztek ki Dunakeszire és Szigetszentmiklósra, Érd után e két várost növelve a régió legnépesebb településévé.

A lapnak Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője elmondta: 2010 óta tíz-tíz ezerrel nőtt a lakosság száma a két városban, az ezer lakosra jutó ingatlanvásárlások száma 17-18 között mozog. Hozzátette, hogy ezzel szemben kevésbé népszerű Gyál és Pilisvörösvár környéke, a két járásban az ezer lakosra vetített ingatlan-adásvételek száma a legalacsonyabb, újabban mindössze nyolc.

Az agglomerációs településeken a 100-120 négyzetméteres, jellemzően új építésű sorházak, ikerházak és többlakásos épületek alkotják a kínálat zömét. Az árakban jókora különbségek vannak: a Monori járásban egy átlagos ingatlan értéke húszmillió forint, a Dunakeszi járásban viszont jellemzően 47 millió forintot fizettek idén a vásárlók.

Az elmúlt években a legnagyobb drágulás az északi (Dunakeszi, Fót, Göd, Vác) és a keleti (Veresegyház, Mogyoród, Gödöllő, Kistarcsa) agglomerációs szektort jellemezte. A legdrágábbak még mindig a nyugati (Budakeszi, Budaörs, Törökbálint) és az északnyugati (Szentendre, Solymár, Üröm, Pomáz) területek - írta a Világgazdaság.

Forrás: origo.hu

Kép: Illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében