Városlista
2025. március 18, kedd - Sándor

Hírek

2010. Január 05. 13:44, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

2010 = 255 munkanap

2010 = 255 munkanap

Magyarországon tavaly 254 munkanapból állt az év, az idén viszont 255 munkanappal kell számolni. Május 1., október 23. és december 25-26. is szombatra vagy vasárnapra esik. Az egy plusz nap néhány tized százalékot lendíthet az éves GDP-n -

A naptár is segíthet abban, hogy meginduljon felfelé a gazdaság szekere - legalábbis azokban az országokban, amelyekben hazánkhoz hasonlóan több piros betűs ünnepnap esik az idén hétvégére, mint tavaly. Magyarországon tavaly 254 munkanapból állt az év, az idén viszont 255 munkanappal kell számolni. A munka törvénykönyve által meghatározott tíz munkaszüneti napból ugyanis május 1., október 23. és december 25-26. is szombatra vagy vasárnapra esik. Németországban szintén jobban járnak 2010-ben a munkaadók, hiszen tartománytól függően egy-két nappal kevesebb fizetett pihenőidőt kell kiadniuk. Egy-két plusz munkanap az elemzők szerint néhány tized százalékkal dobhatja meg az éves GDP-t.

Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban egyébként sem a munkaadók, sem a munkavállalók nem bízhatnak a naptárban, mivel évről évre változatlan a piros betűs ünnepek száma. Ha hétvégére esne az ünnep, akkor előtte pénteken vagy utána hétfőn nem kell dolgozni. Hasonló indítvánnyal rukkolt elő ősszel az MDF színeiben Dávid Ibolya, ám indítványa még az országgyűlés elé sem került, mivel a munkaügyi bizottság tárgysorozatba sem vette azt - írja a gazdasági napilap.


Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 18. 07:48, kedd | Belföld

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig

2025. Március 18. 07:44, kedd | Belföld

Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.

2025. Március 18. 07:43, kedd | Belföld

A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában

A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek

2025. Március 18. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor együtt vacsorázott a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökével

Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este munkavacsora keretében fogadta Ola Källeniust, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökét.