Hírek
2010. Június 04. 07:33, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
80 méteresre duzzadt – haza kellett küldeni a gyerekeket
80 méter szélesre duzzadt a máskor alig 20-30 centi széles Karasica patak a Baranya megyei Szederkényben. A lezúduló hatalmas víztömeg házakat öntött el, az általános iskola tantermei és tornacsarnoka is víz alá került. Az intézmény ta
Szederkényben pár perc alatt öntött el mintegy 20 házat a megáradt Karasica patak. A lakóknak idejük sem volt az ingóságaik kimentésére. Az iskola tantermei és a tornacsarnoka is víz alá került. Az igazgató csütörtökre és péntekre tanítási szünetet rendelt el.
A tantestület csizmában, az iskola udvarán tartott értekezletet, ahol úgy döntöttek, az itt tanuló 210 gyereknek egy héttel előbb fejeződik be az egész tanév, mert a fertőtlenítések után már nincs értelme órákat tartani. A kieső napokat már csak a következő tanévben fogják bepótolni.
A Karasica két hete is kiöntött, de akkor csak néhány ház kertjébe folyt be az ár. Most viszont a Mecsekből lezúduló víz folyóvá duzzasztotta a patakot.
Hergenrőder János, Szederkény polgármestere a hírTV-nek elmondta: a Karasica patak ezúttal 80 méter szélesre duzzadt. Az iskola teljesen körbe van véve vízzel, a mellette lévő utca is víz alatt áll, a lakosság egész éjjel mentette az épületet - tette hozzá.
A patak Szederkénytől északra szinte végig kilépett a medréből, Kátolyban például egy marhatelepről 150 állatot kellett kimenekíteni, mert az istálló és a karámok is víz alá kerültek.
(hírTV)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

