Városlista
2026. augusztus 3, hétfő - Hermina

Hírek

2013. Január 23. 19:28, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A Coca-Colával fogott össze a WWF a jegesmedvék élőhelyének megmentésére

A Coca-Colával fogott össze a WWF a jegesmedvék élőhelyének megmentésére

Három év alatt évi 1-1 millió euróval támogatja a világ legnagyobb üdítőital-gyártója a Természetvédelmi Világalap (WWF) törekvését arra, hogy megállítsa az északi sarkvidéki jégfelület folyamatos csökkenését, és ezzel megments

A WWF és a Coca-Cola Vállalat 16 európai országban, köztük Magyarországon indítja útjára 2013-ban az Arctic Home nevű kampányt, amelyben az óriáskonszern "kommunikációs erejével és erőforrásaival" támogatja a világ legnagyobb természetvédelmi civil szervezetének jegesmedveprogramját - közölte szerdán az MTI-vel a kampány kommunikációjával foglalkozó cég.
Az összefogás értelmében az italgyártó felkéri a márka kedvelőit, hogy járuljanak hozzá adományaikkal a kampány sikeréhez.
A sarkvidék az átlagnál sokkal gyorsabban melegszik, aminek következtében néhány évtizeden belül nyaranta teljesen eltűnhet a jégtakaró. Ahhoz, hogy megmentsük a jegesmedvéket, először jobban meg kell ismerni őket, de a sarkvidék nehéz terepe miatt a kutatás nehézkes és költséges. Az adomány egy részét a kutatáshoz szükséges költségvetés pótlására fogják felhasználni - olvasható a közleményben.
Az akár 650 kilogrammosra és 3 méteresre is megnövő jegesmedvékből csupán 20-25 ezer példány él vadon. A bocsaik fejlődéséhez szükséges táplálékhoz csak a jég felületén jutnak hozzá. A WWF szerint a megfogyatkozó terület veszélyezteti a jegesmedvék jövőjét, mivel a nyári jégfelszín, ahol barangolnak, vadásznak és szaporodnak, az előrejelzések szerint 20-30 éven belül már teljesen eltűnhet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld

Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak

Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.

2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld

Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld

Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn

Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.