Hírek
2013. Február 20. 17:48, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
A kormány minden segítséget megad a családoknak
A Fidesz-kormány megalakulása óta a gyermeket nevelő családok minden segítséget megkapnak ahhoz, hogy talpra álljanak - közölte Rónaszékiné Keresztes Monika fideszes országgyűlési képviselő szerdán az MTI-vel.
A Fidesz-kormány megalakulása óta a gyermeket nevelő családok minden segítséget megkapnak ahhoz, hogy talpra álljanak - közölte Rónaszékiné Keresztes Monika fideszes országgyűlési képviselő szerdán az MTI-vel.
Arra reagált, hogy az MSZP elnöksége közleményében megdöbbentőnek nevezte az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) hazai szervezete által készített jelentést, amely szerint valamilyen szempontból minden második gyermek nélkülöz ma Magyarországon. A szocialisták szerint ez azt jelzi, hogy a gyermekek is vesztesei Orbán Viktor kormányzásának.
A kormánypárti politikus válaszul azt közölte: a gyermekszegénységet a baloldal hagyta örökül, "a nélkülöző, munka nélkül tengődő és eladósodott családokat a Gyurcsány-Bajnai-kormányok család- és gyermekellenes politikája és egymást érő megszorító csomagjai termelték ki".
A baloldali programok most is a gyermekes családokra jelentik a legnagyobb veszélyt: ha rajtuk múlna, elvennék vagy megszüntetnék a családi adókedvezményt - fűzte hozzá.
Rónaszékiné Keresztes Monika közleménye szerint a Fidesz-kormány megalakulása óta a gyermekes családok minden segítséget megkapnak ahhoz, hogy "a baloldal családromboló politikája után talpra álljanak", a családi adórendszernek köszönhetően minden gyermek után adókedvezmény, a többgyermekes dolgozó szülőknek pedig teljes adómentesség jár.
A gyes ismét három évig jár az édesanyáknak, tavaly 150 milliárd forinttal több maradt a magyar szülők zsebében, mint a korábbi években, és további 430 milliárd forint támogatásban részesültek a családok, míg a rezsicsökkentésnek köszönhetőn minden család terhei tovább csökkennek - sorolta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
