Hírek
2019. November 05. 17:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A közlekedésben az átmeneti időszak a legveszélyesebb a szakértő szerint
A közlekedésben az átmeneti időszak a legveszélyesebb, mert a vezetők nincsenek felkészülve a rosszabb út- és látásviszonyokra - közölte Köves Szilárd vezetéstechnikai szakértő kedden az M1 csatornán.
Mint mondta: az emberek ugyanannyi időt hagynak maguknak odaérni valahova mint jó időben, emiatt sietnek és idegesek.
Rossz időjárás esetén a téli gumi segít a fékút lerövidítésében, de ez önmagában nem elég, fokozott óvatosságra, türelemre és a látás biztosítására is szükség van - hangsúlyozta.
A balesetek gyakori okai között említette a kis követési távolságot, a szabálytalan előzést, a szabályszegést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld
Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta
Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta
