Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2018. Június 28. 07:18, csütörtök | Életmód
Forrás: mti - fotó: pixabay

A legfiatalabb generáció a legoptimistább pénzügyekben egy felmérés szerint

A legfiatalabb generáció a legoptimistább pénzügyekben egy felmérés szerint

A legfiatalabb generáció a legoptimistább, ha pénzügyekről van szó; a magyar fiatalok jellemzően váratlan kiadásokra és ingatlanvásárlásra takarékoskodnak legtöbbet

- derült ki az Intrum európai fogyasztói fizetési jelentéséből, amely a 18-24 év közötti fiatalok pénzügyi szokásait vizsgálta.

Az Intrum európai követeléskezelő vállalatcsoport évente készít fizetési jelentést, tavaly év végi reprezentatív kutatásban 24 országból 24 401 európai, köztük 1006 magyar állampolgár vett részt.

A társaság tájékoztatása szerint a magyar fiatalok várakozásai kedvezőbbek, mint a svéd vagy svájci társaiké: 10-ből 4 magyar fiatal úgy gondolja, jobb életkörülmények között fog élni, mint a szülei.

A fiatalok 47 százaléka szerint fog javulni anyagi helyzete a közeljövőben.

A fizetőeszközök közül a készpénz a legnépszerűbb a legfiatalabbak körében, valószínűleg elsősorban azért, mert a munkajövedelemmel még nem rendelkezők így kapnak támogatást szüleiktől. A megkérdezettek 63 százaléka használ napi rendszerességgel készpénzt, míg bankkártyát csak 27 százalék.

Mind európai, mind magyar viszonylatban a legfontosabb megtakarítási cél a váratlan kiadásokra való felkészülés.

Az átlagos európai fiatal elsősorban utazásra, fogyasztási jellegű kiadásokra gyűjt, a magyar fiatalok számára viszont kiemelten fontos spórolási cél a saját ingatlan megvásárlása, a megkérdezettek csaknem 40 százaléka kifejezetten erre tesz félre.

A megtakarítási célok sorában a harmadik helyen az utazás áll.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód

Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel

A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Január 21. 07:25, szerda | Életmód

Megmentették a könyvállományt, újra látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár

Nyolc hónapnyi munkával sikerült megmenteni a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár állományát a kenyérbogár-fertőzéstől, így a klasszicista teremkönyvtár ismét fogad látogatókat.

2026. Január 20. 07:13, kedd | Életmód

Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a magyar kultúra napja alkalmából

Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a látogatók előtt a magyar kultúra napja alkalmából, január 24-én.