Hírek
2013. Augusztus 06. 12:12, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
A magyarok szerint nekik nincs munkahelyi biztonság
A magyarok 93 százaléka úgy gondolja, hogy az országban nem létezik munkahelyi biztonság, ami még Chile, India és Törökország eredményénél is rosszabb.
A 32 országra kiterjedő felmérés eredményeit a Workmonitor című kiadvány foglalja össze. Ebből kitűnik, hogy a görögök után a magyarok közül gondolják a legtöbben, hogy a hazájukban nem létezik munkahelyi biztonság. A harmadik helyen Spanyolország áll, így ez a vélekedés valószínűleg a gazdasági válság által érzékenyebben érintett országokban elterjedtebb.
Szlovákiában 11, az Egyesült Királyságban 12, Németországban pedig 35 százalékponttal alacsonyabb a munkával kapcsolatos bizonytalanság, mint Magyarországon.Magyarországról többen költöznének külföldre egy jó állásért, mint a közép-európai régió többi országából, a megkérdezettek 48 százalék költözne el, ha kapna megfelelő állást egy másik országban. A lengyelek közül 34 százalék, a szlovákoknál 32 százalék, míg a cseheknél csak 30 százalék hagyná el a hazáját a jobb munkalehetőségekért.
Magyarországon a legalacsonyabb azoknak az aránya, akik lemondanának a fizetésük egy részéről az állásuk megmaradásáért cserébe. A magyarok közül mindössze 15 százalék lenne hajlandó ilyen áldozatra, míg a régió többi országában ez az arány 30 százalék felett van.A magyarok bizonytalansága a rugalmas foglalkoztatási formákkal kapcsolatos bizalmatlanságban is tetten érhető: mindössze 58 százalékuk gondolja, hogy egy határozott idejű állás ugródeszkát jelenthet a hosszabb távú munkaszerződéshez, míg például a lengyelek közül 88 százalék vélekedik így. Bár 10-ből 9 magyar inkább aláírna egy határozott idejű szerződést, mint hogy teljesen munka nélkül maradjon, a többség véleménye szerint ez a megoldás inkább csak a fiataloknak való.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 08:15, szerda | Helyi
Audi Hungaria is csökkenti energiafelhasználását a paksi leállás miatt
Az Audi Hungaria is csatlakozott azokhoz a nagyvállalatokhoz, amelyek önkéntes energiafelhasználás-csökkentéssel segítik a magyar villamosenergia-rendszer stabil működését
2026. Augusztus 05. 08:07, szerda | Helyi
Régészeti emlékek kerülhetnek elő az alacsony vízállás miatt
A tartós aszály és a rekordközeli alacsony vízállás következtében Győr-Moson-Sopron vármegye folyóiban és egyéb természetes vizeiben megnőtt a régészeti leletek felszínre kerülésének esélye
2026. Augusztus 05. 07:08, szerda | Helyi
Összefogás: ezek a friss energiatakarékossági intézkedések Győrben
Az országos energiaellátási helyzetre és a rendkívüli hőségre tekintettel Győr számos önkormányzati, közintézményi és állami szervezete összehangolt intézkedéseket vezetett be.
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
