Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2019. Március 20. 07:05, szerda | Belföld

A Mamma Mia főszereplője is Budapesten forgatja a Dűne-t

A Mamma Mia főszereplője is Budapesten forgatja a Dűne-t

Megkezdődött a Dűne forgatása, és megtalálták a zeneszerzőt is a filmhez, aki nem más, mint Hans Zimmer. A film Budapesten és Jordániában forog. Hazánkban forgat többek között a Mamma Mia-ból ismert Stellan Skarsgård is.

Az Movieweb-en olvasható cikk szerint Harkonnen báró szerepére Stellan Skarsgårdot kérték fel. A báró szerepét a filmvásznon korábban Kenneth McMillan játszotta David Lynch 1984-es filmjében. Bár Skarsgård jellemzően nem egy szupersztár, de nem ismeretlenek számára a nagy költségvetésű filmek sem, hiszen korábban szerepelt a Thor filmekben, és egy-két Bosszúállók-alkotásban is, sőt, még több Karib-tenger kalózai részben is. Érdekesség, hogy Skarsgard mindkét fia sikeres filmsztár: Alexander Skarsgård a legutóbbi Tarzan-filmben, a Tarzan legendájában alakította a címszerepet, Bill Skarsgard pedig a gonosz túlvilági bohócot az AZ című horrorfilmben.

A színészgárda csupa sztár: a főszerepet, Paul Atrediest alakító Timothée Chalamet mellett játszik még a filmben Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Jason Momoa, és Javier Bardem.

A rendező Denis Villeneuve (Sicario - A bérgyilkos, Érkezés), aki Magyarországon forgatta a Szárnyas fejvadász 2049-et is.
Ryan Gosling és Denis Villeneuve a Szárnyas fejvadász 2049 forgatásánForrás: InterCom

A film Frank Herbert 1965-ös, azonos című sci-fi klasszikusán alapul majd.

Forrás: origo.hu; thegeek.hu

Kép: filmtekercs.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.