Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2019. Július 23. 07:30, kedd | Belföld
Forrás: mti

A Művészetek Völgye csatlakozott a balatoni kerékpáros fejlesztésekhez

A Művészetek Völgye csatlakozott a balatoni kerékpáros fejlesztésekhez

A fesztiválra ellátogatók a BringaVölgy-Tekerő Programok keretében idén először olyan vezetett túrákon ismerkedhetnek meg a környék tájaival, amelyek egyike a jövő évi Giro d\'Italia magyarországi útvonalát is érinti.

Révész Máriusz Aktív Magyarországért felelős kormánybiztos hétfőn a kapolcsi sajtóbeszélgetésen emlékeztetett arra, hogy kétmilliárd forint uniós támogatást fordíthatnak a magyarországi kerékpáros szolgáltatások fejlesztésére, és mivel a Balaton környékén bringáznak a legtöbben, ezért úgy döntöttek, hogy ebből 1,2 milliárdot ebben régióban használnak fel.

A kormánybiztos hozzátette: a programot a Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) szakmai koordinálásával valósítják meg.

Princzinger Péter, az MKSZ elnöke kifejtette, hogy a Balatonbike 365 Program a Balaton Kiemelt Turisztikai Fejlesztési Térség közel 180 települését érinti. Véleménye szerint rengeteg turisztikai látványosság található a vidéken, csak ezek jelenleg nincsenek hálózatba kapcsolva, pedig ez lenne szükséges ahhoz, hogy ne csak a tóparti települések vállalkozói részesüljenek a fejlesztések előnyeiből, hanem a hátországi falvakéi is.

„Rengeteg, önmagában csekély vonzerőt képviselő látványosság található a környéken, amelyek egy-egy ajánlott kerékpártúra-útvonalra felfűzve új attrakciókat hozhatnak létre. Ebben az esetben nemcsak azok jönnének el ide, akik amúgy is bringáznak, hanem elvileg bárki, aki a Balatonnál tölti a szabadságát, és rávehető fél-, egy- vagy kétnapos kerékpáros programra” – hangsúlyozta Princzinger Péter, aki úgy látja, a fejlesztésekkel teljes tavaszi és őszi szezont is ki lehetne alakítani ebben a térségben.

Révész Máriusz arra is felhívta a figyelmet, hogy a 2020-as olasz kerékpáros körverseny, a Giro d'Italia harmadik magyarországi etapja érinteni fogja a Káli-medencét, és a Művészetek Völgye keretében szervezett kerékpártúrák egyik szakasza közös útvonalon halad majd a Giróével, ezért a két esemény erősítheti egymást.

Ezt követően Révész Máriusz és Princzinger Péter részt vett a BringaVölgy - Tekerő Program hétfői túráján, amely Kapolcsról Nagyvázsonyba tartott, majd Öcs és Vigántpetend érintésével ért vissza Kapolcsra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás