Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2016. Április 06. 18:51, szerda | Helyi
Forrás: MTI-V, fotó: Telenor

A Telenor már Győrben is élesben teszteli az LTE-Advanced technológiát

A Telenor már Győrben is élesben teszteli az LTE-Advanced technológiát

A Telenor Magyarország élesben teszteli az LTE-Advanced technológiát, amely kétszer olyan gyors adatátvitelt tesz lehetővé, mint a jelenleg legfejlettebbnek számító 4G mobiltelefonos hálózat.

A Telenor szerdai tájékoztatása szerint a mobilszolgáltató társaság már hónapok óta teszteli a fővárosban, és most Győrben is több bázisállomásán elérhetővé tette az új technológiát.
Az LTE-Advanced a 4G továbbfejlesztett változata, amely másodpercenként 300 megabites elméleti letöltési, és 50 megabites feltöltési sebességre alkalmas.
Az eddigi teszteken a Telenor mérnökei 270 megabit/secundum (Mbps) letöltési sebességet is el tudtak érni az LTE Advanced alkalmazásával az adott bázisállomások közelében.
A két városban bármely Telenor ügyfél kipróbálhatja az LTE-Advanced technológiát, amennyiben készüléke támogatja azt, az érintett állomások közelében az előfizetők mobilkészüléke automatikusan erre a szolgáltatásra fog kapcsolódni - írták.
A Telenor néhány héttel ezelőtt sikerrel tesztelte a Voice over LTE (VoLTE) technológiát, amely jobb hangminőségű, gyorsabban felépülő mobilhívásokat tesz lehetővé 4G hálózaton. Magyarországon a 4G-s hálózatokat jelenleg csak mobil adatátvitelre használják. A Telenor február végi tájékoztatása szerint már az idén év végére elérhető lesz a 4G-s telefonhívás a társaság hálózatán.
A Telenor a közleményében arra is emlékeztetett, hogy 4G hálózatának kültéri lakossági lefedettsége jelenleg 97 százalékos.
A Telenor Magyarország 2015-ben 155,4 milliárd forint nettó árbevételt ért el a nemzetközi számviteli szabályok szerint. A norvég Telenor-csoporthoz tartozó mobilszolgáltatónak Magyarországon mintegy 30 százalékos piaci részesedése és 3,5 millió egyéni és vállalati előfizetője van. A társaság 1100 munkavállalót foglalkoztat.
Korábban a Telekom is tesztelte már Magyarországon az LTE-Advanced technológiát. A mobilszolgáltató 2014 decemberében közölte, hogy néhány budapesti állomásán bekapcsolta a szolgáltatást, majd 2015. decemberében Nyíregyházán elérhetővé tette az akár 300 megabit/secundum névleges letöltési sebességű mobilinternet szolgáltatást a hálózatán.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi

UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon

„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.

2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi

Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont

Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.

2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi

Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat

Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.

2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi

Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk

A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi: