Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2018. Március 23. 18:18, péntek | Belföld
Forrás: mti

A többség használt autót vásárolna egy felmérés szerint

A többség használt autót vásárolna egy felmérés szerint

Magyarországon a válaszadók 52,6 százaléka használt autót vásárolna, a japán és német autók a legnépszerűbbek - derül ki a Vezess.hu és az Autó Magazin közös felméréséből.

Az autós folyóirat és a honlap pénteki közleménye szerint új gépkocsit a válaszolók 32 százaléka tervez venni a következő 2 évben, arányuk 0,8 százalékkal csökkent tavalyhoz képest.

A legtöbben, 37,4 százalék, német használt autót venne, japán járművet 26,4 százalék, franciát pedig 12,6 százalék vásárolna. Új vétel esetén több mint 80 százalék japán vagy német autót venne, mintegy 40 százalékuk pedig franciát.

A közlemény érdekes változásnak nevezi, hogy a kelet-európai térségben készült autókat tavaly 30,9 százalék, idén viszont már 54,9 százalék említette vásárlási lehetőségként. A dízelautóban gondolkodók aránya 34 százalékról 31,2 százalékra mérséklődött egy év alatt, amit a felmérés készítői a dízelmotorokról szóló hírekkel indokolnak. Hozzátették, Magyarországon a gázüzemű autók sem népszerűek, hiszen csupán 1,1 százalék kedveli ezeket, miközben a kontinens átlaga 2,7 százalék. Meghaladja viszont az európai arányt a hibrid autók kedvelőinek 10 százalékos aránya Magyarországon - írták.

A 15 országra kiterjedő kutatásban több mint 12 ezren vettek részt - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.