Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2013. Január 29. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: MTI

A további rezsicsökkentés lehetőségéről tárgyalt a kormány

A további rezsicsökkentés lehetőségéről tárgyalt a kormány

A kormány keddi ülésén tárgyalta a további rezsicsökkentés lehetőségét - tájékoztatta a Kormányzati Információs Központ az MTI-t.

Rögzítették: a kormány nem azért indult el az emberek és a családok indokolatlanul magas terheinek mérséklése útján, hogy a felénél vagy a negyedénél megálljon. A kabinet a jövőben sem az "energiaszolgáltatók lobbijára", nyereségére, ultimátumaira figyel, hanem megfizethető közszolgáltatásokat kíván biztosítani az embereknek, sőt további árcsökkentéseket készít elő - olvasható a közleményben.
A Magyar Hírlap kedden arról írt, hogy az energiaszolgáltatók lobbizásának eredményeként az egyszeri, tízszázalékos rezsicsökkentéssel az idén véget ért az energiatarifák mérséklése.
A kormány korábbi döntése értelmében tíz százalékkal csökken a gáz, a villany és a távhő ára január 1-jétől. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője január 7-én az M1 egyik műsorában arról beszélt, a víz-, a csatorna- és a szemétszállítási díjak felülvizsgálatát is indokoltnak tartja és szerinte tavaszra várható döntés ezek esetleges csökkentéséről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát