Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2010. Április 20. 07:50, kedd | Helyi
Forrás: HírTV

A cég tartozik a bérekkel volt, aki beköltözött a gyár öltözőjébe

A cég tartozik a bérekkel  volt, aki beköltözött a gyár öltözőjébe

Felfüggesztették a munkát a győri Pannon Szárnyas dolgozói, mert a cég tartozik bérük egy részével. A vállalat vezetői ezt követően úgy döntöttek, hogy két h

A győri Pannon Szárnyas dolgozói és családjaik kétségbeesve várják, mi lesz a nagy múltú baromfiüzem sorsa. A vállalat három évvel ezelőtt került először komoly bajba, akkor felszámolási eljárás indult a cég ellen. Két éve az új tulajdonossal sikerült felállni a padlóról, és tavaly úgy is tűnt, hogy a gyár talpon tud maradni a hazai élelmiszerpiacon. A vállalat aztán idén februárban indított csődeljárást maga ellen.


Volt olyan dolgozó, aki beköltözött a gyár negyedik emeleti férfi öltözőjébe, mert nem tudta fenntartani a bérelt lakását. A cég vezetése a munkásokkal nem, csak a Vasas Szakszervezet győri alelnökével állt szóba. Az érdekképviseleti vezető szerint a Pannon Szárnyasnak olyan magas tartozásai vannak, hogy nincs esély az üzem megtartására. A személyes véleményem szerint sajnos a felszámolás a leginkább elképzelhető dolog, ami történni fog. Ilyen esetben felszámoló biztost rendelnek a céghez, és a bérgarancia-alapból reméljük, hogy a dolgozók hozzájutnak a fizetésük egy részéhez" - közölte Molnár kos, a Vasas Szakszervezet győri alelnöke.


A győri baromfiüzem 70 évig piacvezető volt a csirketermékek magyarországi piacán.


(hírTV)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 07:08, szombat | Helyi

Fákat vágnak ki a Püspökerdőben

A Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. tájékoztatása szerint 2026. január 5. és március 31. között átfogó fakitermelési munkálatok zajlanak a győri Püspökerdő térképen jelölt erdőrészleteiben.

2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi

EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval

Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.

2026. Február 20. 11:51, péntek | Helyi

Változás: tüntetés lesz, de szabadtéri kivetítés a közgyűlésről az időjárás miatt nem lehetséges

Pintér Bence polgármester Facebook-oldalán tájékoztatta a Győrieket.

2026. Február 20. 08:24, péntek | Helyi

Indul a kampány: fém tartóállványokat helyezett ki a Győr-Szol

Győr Megyei Jogú Város területén az országgyűlési választási kampányidőszakra a Győr-Szol Zrt. összesen 90 darab fém tartóállványt helyezett ki, biztosítva a jogszabályoknak megfelelő plakátelhelyezést.