Hírek
2010. Március 28. 07:58, vasárnap |
Helyi
Forrás: Nyugathír
A közlekedési tárca nem mondott le a Győr-Budapest járatok leállításáról
prilis elsejétől kevesebb autóbuszjárat közlekedik Budapest és Győr között - áll a közlekedési tárca közleményében. A közlekedési minisztérium a helyközi
Az előzetes tervek szerint a két, Pozsonyig közlekedő járatpár kivételével valamennyi Budapest és Győr közötti autóbuszjáratot leállított volna a közlekedési tárca. Az április elsejei módosítással a hétköznapokon reggel 9 órakor Győrből induló járat szűnik meg. Emellett a 10 órakor Győrből és az este fél 9-kor Budapestről induló autóbusz szabadnapokon nem, a 17.30-kor a fővárosból induló pedig csak a hét utolsó tanítási napján közlekedik.
Pócza Mihály elnök-vezérigazgató, Kisalföld Volán Zrt., Győr:
"A mi autóbuszjáratainkat közel 60 ezer diák veszi igénybe egy évben, tehát 60 ezer utazás történik ezeken. De ezen túlmenően 50-60 bérletesünk is van a diákok körében. Mindenképpen látható, hogy ezeket a buszjáratokat jellemzően ők veszik igénybe, és Győr, mint egyetemi város, és Budapest között ez teljesen természetes."
A diákok mellett az autóbuszokon sok felnőtt is utazik, akik vagy rokonaikat látogatják Budapesten, vagy dolgozni utaznak a fővárosba. Ha több járat is megszűnik, a zsúfoltság tovább nőhet.
"Ilyen árak mellett. n is befizetek 10 ezer forintot bérletre, ez nonszensz. s úgy utazunk, mint a heringek. gy..." - mondta egy utazó.
Egyre többen vannak olyanok, akik a vasúti közlekedéssel szemben azért részesítik inkább előnyben az autóbuszt, mert az InterCityre váltott pótjegy és helyjegy miatt vonattal ezer forinttal is többe kerülhet az utazás, mint a Volán-járatokon.
Bartos Zsuzsanna, Győr:
"Volt olyan, hogy az ember jött volna haza Budapestről és nem tudott leülni a buszon, mert annyian utaznának rajta. gy gondolom, hogy ezeket a buszokat Győr és a főváros között mindenképpen biztosítani kellene, nem is értem, hogy amikor a vonat sem közlekedik normálisan, és van ez a jól működő buszjárat, akkor miért szüntetik meg, vagy miért variálnak vele ilyen szinten."
Szerettük volna a közlekedési minisztériumot is megkérdezni a változtatásról, ám ez ma nem sikerült. A tárca sajtóközleményében az áll: a minisztérium nem tett le az indokolatlan párhuzamosságok megszüntetésének, az utasok vasútra terelésének szándékáról, ám mérlegelte annak kockázatát, hogy a vasúti és buszos menetrendek egyidejű vagy nagyarányú változtatása miatt a közösségi közlekedés helyett többen ülnének át autóra. A buszjáratok fokozatos, több lépcsős leállításával azonban az utasok megismerkedhetnek a színvonalas vasúti kínálattal - szól a közlemény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 18. 13:13, szerda | Helyi
Gamer élmény és egészségtudatosság: az állóképesség ennél a sportnál elengedhetetlen
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak: tanulás, szórakozás, versenyzés és közösségi élmények egyaránt a képernyők előtt zajlanak.
2026. Február 18. 08:26, szerda | Helyi
Gyászol az ETO
Elhunyt Magyar Lajos, a Rába ETO legendás labdarúgócsapatának kapitánya.
2026. Február 18. 08:04, szerda | Helyi
FroSZEn: csaknem nyolcszázan vettek részt a Széchenyi István Egyetem jeges élménynapján
A Győri Egyetemi Jégsport Központ az elmúlt években fokozatosan túllépett a hagyományos sportlétesítmény szerepén:
2026. Február 18. 07:05, szerda | Helyi
Nemcsak kellemetlen, hanem életveszélyes is lehet a szélsőséges hőmérséklet
Erre jutott egy friss magyar kutatás, amely több mint 116 ezer kórházon kívüli szívmegállás adatait vetette össze az időjárással.
