2024. április 28, vasárnap - Valéria

2010. December 20. 14:45, hétfő | Sport
Forrás: HírTV

A száguldó cirkusz sztárja az év német sportolója

Újabb győzelmet aratott vasárnap az újdonsült Forma 1-es világbajnok, Sebastian Vettel, hiszen ő lett az év német sportolója. A száguldó cirkusz történetének legfiatalabb világbajnoka fölényesen utasította maga mögé a többi német é

A 23 éves Vettel a szavazáson 4,288 ponttal lett első, a második, az asztaliteniszező, Timo Boll 2088, míg a harmadik, az amerikai nyílt golfbajnokságot megnyerő Martin Kaymer 1763 pontot kapott. Az élmezőnyben volt továbbá Paul úszó.

Az év legjobb német női sportolója, a síelő Maria Riesch, aki két olimpiai címet nyert a kanadai Vancouverben. A nőknél szoros volt a befutó. Riesch 3957 ponttal lett első, a második, a biatlonos Magdalena Neuner 3921 pontot kapott. Harmadik lett a női gerelyhajítás tavalyi világbajnoka, Steffi Nerius.

Nem keltett meglepetést, hogy az év csapat, a férfi futball-válogatott, amely a dél-afrikai világbajnokságon harmadik lett, és sokak szerint a Nationalelf a vébé legszebb játékát produkálta. A csapatok között a női labdarúgó-válogatott lett a második. (rá)

FH

2024. Április 27. 22:39, szombat | Sport

Balatoni szezonkezdet a gyorsasági versenyzőknél

A Balaton Park Circuiton kezdődött el a versenyszezon az MNASZ Autós Gyorsasági szakágának versenyzői számára.

2024. Április 27. 07:58, szombat | Sport

A Balaton Park Circuiton kezdődött el a versenyszezon az MNASZ Gyorsasági szakágának versenyzői számára, akik a már hagyományos szezonnyitó versenyen, a Laptiming Kupán, de a tavaly új helyszínként belépett Bajatonfőkajáron nyomják a g

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,