Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2013. November 08. 06:12, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Aknavetőgránátot találtak Kunszigeten

Aknavetőgránátot találtak Kunszigeten

Egy szovjet aknavetőgránát került elő a Győr-Moson-Sopron megyei Kunszigeten csütörtök délután, a Kossuth tér egy részét zárták le.

Várkonyi Melinda elmondása szerint építkezés közben találták a 82 milliméteres robbanóeszközt. A gránátban már sem robbanóanyag, sem gyújtószerkezet nem volt, ezért azt a központi gyűjtőbe szállították. A terület műszeres átvizsgálásakor másik robbanótestet nem találtak - tette hozzá.

Mint mondta, a bevizsgálás idejére lezárták és kiürítették a tér egy részét. Ez az építkezésen dolgozókat és a polgármesteri hivatal munkatársait érintette, összesen húsz embert. A korlátozásokat már feloldották.

Címkék: aknavető, kunsziget

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 08:19, vasárnap | Helyi

A Mága-koncertből adomány jutott a Petznek

A győri Audi Arénában adott koncertet Mága Zoltán Liszt Ferenc-díjas hegedűművész,

2026. Február 01. 08:12, vasárnap | Helyi

Az Audi felgyorsítja a mesterséges intelligencia használatát a gyártásban

A vállalat most először irányítja nagymértékben a gyártóüzemeket egy központi felhőn keresztül, asztali számítógépek helyett.

2026. Február 01. 07:09, vasárnap | Helyi

Háromszoros elismerés

A Győri Nemzeti Színház igazgatója, Bakos-Kiss Gábor a Magyar Kultúra Napja alkalmából átvett elismeréseket jelentette be a Facebook oldalán: „Háromszoros megtiszteltetés és öröm ért ma bennünket” – fogalmazott.

2026. Január 31. 08:25, szombat | Helyi

A Mezőörs nyerte az Alcufer-kupát

A hétvégén, immáron 22. alkalommal rendezték meg Győrben a hagyományos Alcufer Kupa teremtornát, amely 19. éve egyben Horváth Ferenc emléke előtt is tiszteleg.