Hírek
2018. Március 27. 09:30, kedd | Külföld
Amerikai katonai bázisoknak postáztak robbanó csomagokat
Több katonai létesítménynek küldtek robbanóanyagot tartalmazó csomagot Washingtonban és környékén. - jelentette a Szövetségi Nyomozó Irodára (FBI) hivatkozva a Fox televízió hétfőn este.
A washingtoni Nemzetvédelmi Egyetem, és a Washingtonhoz közeli két virginiai létesítmény, Fort Belvoir és a Dahlgren haditengerészeti bázis kapott gyanús küldeményeket. Az épületeket kiürítették, a csomagokat hatástalanították. A Washington déli részén fekvő Nemzetvédelmi Egyetemet már hétfőn délután újra megnyitották.
A vizsgálatok után kiderült, hogy két csomagban egyértelműen robbanóanyag volt, a fehér por összetételét egyelőre a virginiai Quanticóban, a tengerészgyalogság támaszpontján vizsgálják, ahol az FBI speciális laboratóriumai is vannak. A vizsgálatokat az FBI irányítja. A csomagokat levélként adták fel, és először a beérkező postát átvilágító biztonsági berendezés észlelte a bajt.
A gyanús küldemények nem sokkal azt követően jelentek meg, hogy a texasi Austinban és a környékén lévő településeken több, csomagküldeménynek álcázott pokolgép robbant fel, halálos áldozatokat is követelve. A robbantás-sorozat a múlt héten ért véget, amikor az elkövető - miután a rendőrök körülvették - felrobbantotta magát.
Forrás: origo.hu
Kép: hirek.ma
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.
2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására
Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.
2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld
Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban
A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.
2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost
Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.
