Hírek
2023. Április 14. 09:02, péntek |
Belföld
Forrás: Sielok.hu
Április közepe - Fél méteres havat várnak Ausztriában
Április közepén járunk, az ausztriai hegyekbe mégis most érkezik kiadós havazás.
Nem csak itthon, hanem az osztrákoknál is kiadós csapadékra kell készülni a napokban, mely a magasabban fekvő részeken havazás formájában fog érkezni.
A Síelők.hu cikke szerint a húsvéti ünnepekkel a síterepek többsége lezárta az idei szezont, ám akik kitartottak, most szép kis utánpótlást kapnak majd a hóból:
a magasabban fekvő részeken fél méter friss hó is eshet.
Természetesen a 700-800 méternél alacsonyabban található településeken itt is eső lesz a jellemző.
"Ilyenkor azt szoktuk írni, hogy aki tavaszias, napsütéses síelésre vágyik, az bátran induljon el. Az igazság, hogy csütörtökön és pénteken igazi tél lesz, amely csak kicsit enyhül, de a hétvégére is kitart. Valami ilyesmit vártunk volna januárban…" - olvashatjuk a Síelők.hu csapatának összegzését, amellyel maximálisan egyetértünk.
Fotó: Ausztria.info
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
