Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2012. December 14. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Átvállalja a minimálbér-emelést a kormány

Átvállalja a minimálbér-emelést a kormány

Állami támogatást kap 12 ágazat jövőre az első félévben arra, hogy az előírtnak megfelelően emeljék a minimálbért. A döntés szerint a minimálbér 93 ezer forintról 98 ezer forintra, a garantált bérminimum 108 ezerről 114 ezer forintra emelkedik jövőre.

Hétfőn állapodnak meg az érintett szervezetek arról, hogyan juthat majd el a munkaadókhoz az állami támogatás, de a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége szerint a Társadalombiztosítási járulékból kellene levonni a támogatás összegét.A VOSZ főtitkára, Dávid Ferenc azt mondta a Gazdasági Rádiónak, hogy ez minden teljes munkaidőben foglalkoztató munkavállalót érint január elsejétől, és nem a munkáltató döntésén múlik. A bértarifát, akár a minimálbért akár a garantált bérminimumot meg kell adni, ez mindegy 620 ezer magyar munkavállalót érint. A kormánynak még a minimálbér kihirdetése előtt a Nemzetgazdasági és Társadalmi Tanáccsal is konzultálnia kell, ezt a munka törvénykönyve írja elő.

Címkék: kormány, minimálbér

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás