2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Szeptember 15. 00:17, csütörtök | Helyi
Forrás: eto.hu, NSO,

AZ ETO KIEJTETTE A DEBRECENT A KUPÁBÓL!

Az ETO FC Győr meglepetést okozva – a csereként beállt Magasföldi góljával - kiverte a Magyar Kupából a Debrecent, és a legjobb 64 közé jutott.

A Győr nem titkoltan meglepetésre készült az ETO Parkban. Az NB III Nyugati csoportjában vitézkedő gárda úgy nem játszott alárendelt szerepet a találkozón. A Debrecen csak helyenként futballozott jól, ez pedig kevésnek bizonyult. – írta az NSO.

Bekő Balázs egy korábbi eltiltása miatt, nem ülhetett a kupameccsen a kispadon, így a győrieknél Tuifel Péter meccselt.

Többet volt a labda a Lokinál, de ziccert sokáig nem sikerült kialakítaniuk az ETO kapuja előtt a vendégek.

Végig jól védekezett a Győr. Egyáltalán volt könnyű dolga a vendégeknek az ETO-val.

Cserélt a szünetben az ETO FC Győr. Kabát és Illés helyett, Szabó Lukas és Magasföldi József a pályán.

Első labda érintéséből gólt szerzett Magasföldi, a 47. percben Szabó Lukas bal oldali beadását követően talált közelről a kapuba, amivel megszerezték a vezetést a hazaiak. 1–0!

A 64. percben Szabó Lukas növelhette volna a Győr előnyét, de 18 méterről leadott lövése a bal kapufát találta el. Hiába nyomott a Loki, igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani, jól hatástalanítottak az ETO védői emellett, az utolsó percben még az ETO-nak volt lehetősége.

Az ETO FC Győr, meglepetést okozva kiverte a kupából a Debrecent, és a legjobb 64 közé jutott. Az élvonal egyetlen csapata, amely nem folytathatja a kupaküzdelmeket, az a Debrecen.

Tujfel Péter:Örülök, hogy sikerült meglepetést okoznunk. Fontos volt, hogy játékosaink végig hittek a sikerben, és ezt a pályán meg is mutatták.

Leonel Pontes: Az ETO kihasználta a helyzetét, amely után szenvedéllyel védte az eredményt. Nem is érdemeltünk volna győzelmet, mert játékosaink megfelelő hozzáállássa csak a második félidőben mutatkozott.

ETO FC GYŐR – DEBRECENI VSC 1-0 (0-0)

ETO: Horváth, Vadász, Gyagya, Nagy J., Szabó B., Szalai, Pongrácz, Illés (Szabó L. 46), Kiliti, Rácz, Kabát (Magasföldi 46)

DVSC: Danilovic, Szilvási, Tőzsér, Holman, Ferenczi, Völgyi, Takács, Brkovic, Nagy, Könyves, Szakály

2024. Április 28. 09:13, vasárnap | Helyi