Hírek
2011. Október 10. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az optimisták agya elutasítja a negatív gondolatokat

A tudósoknak sikerült felfedezniük a meggyőződéses optimisták titkát: felfedezték ugyanis, hogy vannak olyan emberek, akiknek az agya egyszerűen figyelmen kívül hagyja a negatív híreket és eseményeket.
A kutatások szerint az agyunk alapvetően sokkal könnyebben dolgozza fel a jó híreket és eseményeket, mint a rosszakat. Azt is felfedezték ugyanakkor, hogy léteznek olyan emberek, akiknek az agya gyakorlatilag figyelmen kívül hagyja a negatív üzeneteket - ők azok, akik minden körülmények között képesek megőrizni pozitív világnézetüket - írja a Nature Neuroscience.
Elméleteik alátámasztására összesen 14 alannyal végeztek el kísérleteket: jó és rossz hírek közlése közben agyi szkennerrel vizsgálták a reakciójukat. Amellett, hogy megfigyelték, hogy az agyi aktivitás sokkal élénkebb jó hírek esetén, azt is sikerült felmérniük, hogy az emberek rossz hírek hallatán hajlamosak a pozitív torzításra - ez a jól ismert 'velem ez úgysem történhet meg'-effektus.
A tudósok szerint a vizsgálatoknak köszönhetően ismét egy eddig ismeretlen területre léptek - ráadásul olyanra, amely tudományos eszközökkel nehezen mérhető. Amiben azonban egyetértenek, az az, hogy az optimizmus szerepe mindennapi életünkben óriási: segít a negatív történések feldolgozásában, és abban, hogy ezek az események minél kevésbé befolyásolják az egészségi állapotunkat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2023. December 11. 06:00, hétfő | Belföld
Nobel-díj - Karikó Katalin és Krausz Ferenc átvette a Nobel-díjat
Átvette a Nobel-díjat vasárnap Stockholmban Karikó Katalin biokémikus és Krausz Ferenc fizikus.
2023. December 11. 05:00, hétfő | Belföld
Nem okozott sem káoszt, sem jelentősebb fennakadást a munkabeszüntetés első napja
Az autóbusz-vezetők többsége a tárgyalóasztalnál küzdene a 2024-es bérfejlesztésért.
2023. December 10. 12:46, vasárnap | Belföld
Több vonat menetrendeje változik a győri fővonalon
Több vonat közlekedését, menetidejét befolyásolja a győri fővonalon a havas időjárás - közölte a Mávinform vasárnap az MTI-vel.
2023. December 10. 12:45, vasárnap | Belföld
Vasárnaptól érvényes a MÁV-VOLÁN-csoport 2023/2024-es menetrendje
Vasárnaptól érvényes a MÁV-VOLÁN-csoport új 2023/2024-es menetrendje, amely számos vonalon érinti a vasúti és a helyközi autóbuszos közlekedést, továbbá a HÉV-eket - közölte közlekedési társaság az MTI-vel.