Hírek
2013. Április 12. 14:06, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Az utolsó szezon - Bezár a Vidám Park
Utolsó szezonját nyitotta meg pénteken a budapesti Vidám Park, amely a már megszokott játékokkal, számos szórakoztató rendezvénnyel és kedvezményekkel várja a közönséget.
A Fővárosi Közgyűlés tavalyi döntésének értelmében a Vidám Park az idei szezon végén, szeptember 30-án végleg bezár, területét pedig több lépésben átadja az állatkertnek.
A Vidám Park hétfőtől minden nap várja a vendégeket, akik az utolsó szezonra csökkentett, 14 ezer 700 forintos áron válthatnak bérletet. Az intézmény csoportos, családi és diákkedvezményeket is ad, jegyeket az interneten keresztül is lehet igényelni.
A már megszokott hajmeresztő, valamint matuzsálem korú játékok mellett számos programmal is készült utolsó szezonjára a Vidám Park. A Vidámságvásáron például hasznos és környezetbarát holmikat, gasztronómiai különlegességeket vásárolhatnak az érdeklődők.
A májusi programsorozat vurstlifesztivállal és egy díszes májusfa felállításával indul. Ezt követően négy napon át a mutatványosok és csepűrágók táncbemutatóival, gyerekkoncertekkel és vásári falatokkal gazdagított majális szórakoztatja a látogatókat.
Május 4-én látványos tűzshow-bemutatóval veszi kezdetét a népszerű vidámparki éjszakák rendezvénysorozat, amely éjszakánként változatlan áron teszi elérhetővé a fényárban úszó játékok élményét.
A Vidám Park néven 1950 óta üzemelő intézmény elődje, a Vurstli 175, az Angol Park pedig csaknem 100 éve létezik. A csaknem két évszázados szórakoztatás történetének bemutatására képeskönyv készült, amelyet a látogatók megvásárolhatnak a parkban.
A Vidám Parkról szóló érdekességek kiállítás keretében is megtekinthetők szeptember végéig a lovas körhinta csarnokában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 08:15, szerda | Helyi
Audi Hungaria is csökkenti energiafelhasználását a paksi leállás miatt
Az Audi Hungaria is csatlakozott azokhoz a nagyvállalatokhoz, amelyek önkéntes energiafelhasználás-csökkentéssel segítik a magyar villamosenergia-rendszer stabil működését
2026. Augusztus 05. 08:07, szerda | Helyi
Régészeti emlékek kerülhetnek elő az alacsony vízállás miatt
A tartós aszály és a rekordközeli alacsony vízállás következtében Győr-Moson-Sopron vármegye folyóiban és egyéb természetes vizeiben megnőtt a régészeti leletek felszínre kerülésének esélye
2026. Augusztus 05. 07:08, szerda | Helyi
Összefogás: ezek a friss energiatakarékossági intézkedések Győrben
Az országos energiaellátási helyzetre és a rendkívüli hőségre tekintettel Győr számos önkormányzati, közintézményi és állami szervezete összehangolt intézkedéseket vezetett be.
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
