Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2010. Augusztus 08. 14:17, vasárnap | Belföld
Forrás: Független Hírügynökség

Az állam nem fizetett az árvízkárosultaknak

Az állam nem fizetett az árvízkárosultaknak

Hiába ígért a kormány nagy összegű támogatást az árvíz sújtotta Felsőzsolcának, eddig még csak a cégek és magánszemélyek által összeadott 40 millió forint érkezett meg az önkormányzat számlájára - írja a Vasárnapi Hírek.

A településen 7800-an élnek, eddig 1800 nagy káreseményt mértek fel a szakemberek és 150 új ház építésére kértek építési engedélyt. Eddig a megye 120-120 ezer forintot adott az érintetteknek, de sok esetben például a veszélyes anyagnak minősülő palatetők bontása és elszállítása ennél sokkal többe kerül.


A település vezetése azt szeretné, hogy a közpénzekből történő újjáépítéseket ne októberig kelljen befejezniük, emellett a kormánytól egyéni elbírálást kérnek az áfa-visszafizetés elhalasztása kapcsán. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon a lapnak azt mondták, az 1 milliárd 807 millió forintos támogatás a Belügyminisztérium elkülönített számláján a település rendelkezésére áll - írja a Vasárnapi Hírek.


Független Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.