Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2010. Január 03. 07:26, vasárnap | Belföld
Forrás: HírTV

Az életmentő jelzésre sincs pénz

Az életmentő jelzésre sincs pénz

A kistelepüléseken és a tanyákon elő idős emberek úgy érzik, magukra hagyták őket, mert január elsejétől a kormány megszüntette a házi jelzőrendszeres segítségnyújtás normatív támogatását. Pályázni ugyan lehet a rendszer működ

Januártól csak ott marad meg a házi jelzőrendszer, ahol az önkormányzat átvállalja a költségeit. Ellenkező esetben az idős embereknek közel 200 ezer forintot kellene fizetniük évente a fenntartásáért.

A jelzőkészülék segítségével rosszullét esetén, vagy sokszor még életmentő jelzéssel élhetnek és azonnal tudunk menni segíteni, tudjuk értesíteni az orvost, az ügyeletet, a hozzátartozókat és így tudunk segíteni - nyilatkozta Lacziné Márki Katalin, szociális munkás a hírTV-nek.

A jelzőrendszeres segítségnyújtás eddig állami normatív támogatást kapott. 2005-ben még 200 ezer forintot fejenként, tavaly már csak 29 ezer forintnyi összeget. 2010-től viszont ez a támogatás teljesen megszűnt.

Egy biztos: a szórványtelepüléseken, a tanyás településeken a jelzőrendszeres szolgálatnak a megszűnése egyértelműen nagyon nagy problámát fog okozni az idős embereknek. Nem lesz kapaszkodójuk, nem lesz egy olyan pont, amiben eddig bízhattak - fogalmazott Bodó Imre fideszes országgyűlési képviselő.

Az önkormányzatok az utófinanszírozású pályázatokon nem igazán tudnak indulni, mert képtelenek megelőlegezni a költségeket. A rendszer megszűnésével párhuzamosan sok szociális munkás is elveszíti majd az állását.


Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.