Hírek
2019. Szeptember 25. 16:10, szerda | Helyi
Belvárosok új szerepben
A belvárosok és a tematikus utcaprogramok jó gyakorlata címmel tartottak szerdán délelőtt országos konferenciát a Széchenyi István Egyetem új, Menedzsment Campus épületében, az Audi Teremben.
A szervezők a Győri Bevásárló Utcák Alapítvány; a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Széchenyi István Egyetem Regionális-és Gazdaságtudományi Doktori Iskolája.
A konferencia témája volt, hogy milyen jó gyakorlatokat alkalmazhatunk a belvárosi szerepek újragondolásában? Mi mindent tudunk a már működő megoldásokról? A rendezvény célul tűzte ki, hogy a résztvevők ezekre a kérdésekre választ kapjanak és hogy közösen merüljenek el a témában.
A meghívott vendégek többek között Győr térségi települések polgármesterei, alpolgármesterei, a megyei kereskedelmi és iparkamarák képviselői, a győri belváros kereskedői/szolgáltatói, a doktori iskola oktatói és hallgatói voltak.

A szervezők nagy örömére szolgált, hogy az eredetileg kerekasztal beszélgetésként meghirdetett rendezvény nagy érdeklődést váltott ki és egyfajta forummá alakult át.
Köszöntőt mondott Obertolné Horváth Tímea - a Győri Bevásárló Utcák Alapítvány kuratóriumi elnöke és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Kereskedelmi Szakosztályának elnöke és Dr. Konczosné Prof. Dr. Szombathelyi Márta- a Széchenyi István Egyetem Vezetéstudományi és Szervezeti Kommunikáció Tanszékének egyetemi tanára és a Győri Bevásárló Utcák Alapítvány kuratóriumi tagja.
Előadást tartott Jáki Mónika - a budapesti Boulevard, Kulturális Tizenegy Egyesület menedzsere; Révi Zsolt- Győr Megyei Jogú Város főépítésze; Prof. Dr. Rechnitzer János - a Széchenyi István Egyetem Regionális-és Gazdaságtudományi Doktori Iskolájának vezetője.




Továbbá: Antal Attila, Budapest -Bevásárló és Tematikus Utcák Nonprofit Kft. igazgatója; Kardos Kálmán, Szeged - Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, IKV Ingatlankezelő és Vagyongazdálkodó Zrt. elnök-vezérigazgatója, valamint Varga Csabáné, Mosonmagyaróvár - Belvárosi Üzletkör Klaszter Egyesület alelnöke.
A rendezvény zárását követően az előadók szakmai tematikus városnéző sétán látták vendégül az előadókat Győr történelmi belvárosában, Csobayné Pintér Évával- a GyereGyőrbe Tematikus városnézések és Élményprogramok idegenvezetőjével.



Forrás: Győri Bevásárló Utcák Alapítvány
Szerkesztette: Csobay Dániel
Fotók: Csobay Dániel fotográfus
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi
Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont
Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:
2025. December 04. 08:10, csütörtök | Helyi
Orvostechnológiai kutatásokban működhet együtt a Széchenyi-campus az olasz Sienai Egyetemmel
Háromtagú delegációval látogatott a győri Széchenyi István Egyetemre a közép-olasz Sienai Egyetem nemrégiben.
