Hírek
2019. Július 18. 17:35, csütörtök | Belföld
Bezárták a hazai kalandparkok 11 százalékát
A vizsgált kalandparkok 11 százalékát, legtöbbjüket megfelelőségi tanúsítványuk hiánya miatt, ideiglenesen lezárták - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára.
Keszthelyi Nikoletta hozzátette: a vizsgált kalandparkok 31 százaléka az üzemeltetésre vonatkozó előírásoknak teljes körűen nem felelt meg, de nagyobb részüknél csak adminisztrációs problémákat találtak.
"A kalandparkok üzembe helyezésénél először egy tanúsító szervezetnek kell kipróbálnia a pályát, ezek állítják ki a működéshez szükséges megfelelőségi tanúsítványt, ha mindent rendben találnak. A pálya veszélyességétől függően egy, két vagy három évente kellene megújítani a tanúsítványt.
A fogyasztóvédelmi hatóság a kalandparkok esetén azt ellenőrzi, hogy a tulajdonos rendelkezik-e a szükséges dokumentációval, az eszközök terhelhetősége fel van-e tüntetve a parkban, illetve, hogy a kezelő személyzet rendelkezik-e a szükséges bizonyítványokkal" - mondta Keszthelyi Nikoletta.
Forrás: origo.hu
Kép: Shutterstock
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
