Városlista
2026. március 31, kedd - Árpád, Benjámin, Benő

Hírek

2010. Február 12. 06:31, péntek | Kék hírek
Forrás: Független Hírügynökség

Bocsánatot kért áldozataitól a rabló

Bocsánatot kért áldozataitól a rabló

Elfogták azt a férfit, aki egy évig tartotta rettegésben a Pápán és környékén élőket. Egyedülálló, idős emberekhez tört be. Áldozatait megkötözte, pénzüket és ékszereiket elvette. Volt, hogy az ijedtében sikítozni kezdő asszonyt

Helyszíni kihallgatásán arról beszélt a 34 éves férfi, hogy arra számított, egyedül találja az idős embert, akihez betört, de tévedett. A nő 38 éves lánya felébredt, sikítozni kezdett, mire a betörő kalapácsnyéllel többször megütötte, maradandó sérüléseket okozott neki.

Egy másik helyszínen megmutatta a férfi, hogyan kötözte meg áldozatát. A betörések idején órákat töltött a kirabolt a házakban.

"Beszélgetett a sértettekkel, valamint evett az ott található ételekből, süteményekből, és ivott a szeszesitalokból is. Volt, ahol még kávét is elfogyasztott" - mondta Potháczki Zsolt, a pápai Rendőrkapitányság nyomozója.

2008. decembere óta hat pápai és környékbeli házba tört be a nemrégiben elfogott férfi. Kezében bottal és késsel fenyegette az egyedül élő időseket.

Fegyveres őrök kíséretében érkezett interjúra a rabló. A nyilvánosság előtt kért bocsánatot áldozataitól.

„Tényleg szívből sajnálom, amit megcsináltam, mármint azt a részét sajnálom, hogy teljesen őszinte legyek, amit a cselekményemmel okoztam, mind lelkileg, mind fizikailag" - mondta a rabló.

A többszörösen büntetett előéletű férfi azt mondta: nem talált munkát, ezért rabolt. 250 ezer forint készpénzt és másfél millió forint értékű ékszereket zsákmányolt.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek

Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.

2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek

Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.

2026. Március 26. 14:00, csütörtök | Kék hírek

NAV: indul a húsvéti ellenőrzési akció

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdi húsvéti ellenőrzés-sorozatát: a hivatal kiemelten vizsgálja a zöldséget, gyümölcsöt, húst és tojást árusítókat - közölte az MTI-vel szerdán a hivatal.

2026. Március 23. 12:00, hétfő | Kék hírek

Hiába a névváltás: elkapták a trükkös tolvajpárost

Csak egy napra jöttek Magyarországra, de annál célzottabban: a román pár áruházról áruházra járva trükközött a kasszásokkal, és százezreket lopott el. A férfi még a nevét is megváltoztatta, de hiába.