Hírek
2012. Május 12. 17:00, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Borkai Zsolt megnyitotta Balatonfüreden a vitorlásszezont
Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke nyitotta meg szombaton az idei vitorlásszezont Balatonfüreden, ahol a hagyományoknak megfelelően évadnyitó versenyt is rendeznek.
Az ünnepélyes eseményen Borkai arról beszélt, hogy január elseje óta a MOB-hoz nem csak az olimpiai sportágak felügyelete, irányítása tartozik, hanem valamennyi sportágé, ami nagy felelősség. Szólt a vitorlássport fejlődéséről, valamint a londoni olimpiáról, melyen jó eredményeket vár a sportolóktól.
Bóka István (Fidesz-KDNP), Balatonfüred polgármestere miután eredményes munkát kívánt Gál András Leventének, a Magyar Vitorlás Szövetség nemrégiben kinevezett elnökének, azt emelte ki, hogy Balatonfüred a vitorlázás bölcsője és fellegvára egyben, a város rendkívül büszke az e sportágban elért eredményeire.
A polgármester külön szólt a Balatonfüredi Yact Clubról, ahol véleménye szerint kitűnő nevelőmunka folyik, két szörfösük részt vehet a londoni olimpián, két vitorlázójuknak pedig jó esélye van a kvalifikáció megszerzésére. Mindannyiuknak eredményes versenyzést, a vitorlásoknak jó szelet kívánt.
Gál András Levente azt emelte ki, hogy világszínvonalú eredményei vannak a magyar vitorlássportnak, de az utánpótlás nevelésére a jövőben nagyobb hangsúlyt kell fektetni, még több fiatallal kell megszerettetni ezt "a nem olcsó, de életre szóló élményt jelentő sportot".
Az eseményen Borkai Zsolt megnyitója után a vitorlások a hagyományokhoz híven megkoszorúzták a Balatont, majd vitorlát bontottak és kezdetét vette a szezonnyitó verseny.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 08:19, péntek | Helyi
UNI Győri Úszó SE: kiváló eredmények a CECJM 2025 válogatott viadalon
„A CECJM 2025 válogatott versenyen egyesületünket nagy megtiszteltetés érte: két úszónk, Zámbó Anna Villő és Bergendi Gellért is bekerült a magyar válogatottba.
2025. December 05. 08:07, péntek | Helyi
Lámpát, zebrát kap Győrújfalun a veszélyes csomópont
Régi problémája oldódik meg hamarosan Győrújfalunak és a szigetközi főút használóinak: a Fő téri csomóponthoz jelzőlámpát helyeznek, így hamarosan gyalogátkelőhely is épülhet a forgalmas kereszteződésben.
2025. December 05. 07:07, péntek | Helyi
Négy győri városrészben is elindul az Adventi Ablakvadászat
Különleges fénybe öltözik Ménfőcsanak, Gyárváros, Győrszentiván és Kismegyer.
2025. December 04. 08:31, csütörtök | Helyi
Adventi Jótékonysági Faház: 19 szervezetet támogathatunk
A város egyik legszebb adventi hagyományát idén is nagy érdeklődés övezi:

