Hírek
2017. Április 13. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Büntetőeljárást indítottak a hipós vizet kapó pápai óvodások ügyében
Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségének gyanúja miatt büntetőeljárást indított a rendőrség a pápai óvodában kedden hipós vizet kapó óvodások ügyében
- tájékoztatta a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán az MTI-t. Közleményükben a folyamatban levő nyomozás érdekeire hivatkozva csak annyit írtak: a pápai kapitányságon ismeretlen tettes ellen, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségének gyanúja miatt indult büntetőeljárás.
Áldozó Tamás pápai polgármester kedd este arról tájékoztatta az MTI-t, hogy tizennégy óvodás tévedésből a fertőtlenítéshez előkészített, az aljukon kevés hipót tartalmazó kancsókra rátöltött vízből kapott inni egy pápai óvodában. Miután a gyerekek jelezték, hogy nincs jó íze a víznek, a dolgozók értesítették a gyermekorvost, a mentőket és a szülőket.
Az óvodásokat kórházba vitték, és bár panasz- és tünetmentesek voltak, éjszakára megfigyelésre bent tartották őket. Az MTI szerdai megkeresésére a pápai Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézeti Szakrendelő vezetősége nem nyilatkozott az óvodások állapotáról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
