2024. május 9, csütörtök - Gergely

2016. Április 01. 10:24, péntek | Helyi
Forrás: CMB Cargo-UNI Győr honlapja

CMB Cargo-UNI Győr-Cegléd 70-60

Megkezdődött a rájátszás a női kosárlabda NB I-ben. Az első fordulóban a Győriek a Ceglédet fogadták. A második meccs szombaton este hatkor lesz Cegléden.

Gyors triplaváltással kezdődött a találkozó- tudhatjuk meg a CMB Cargo-UNI Győr beszámolójából - majd mi ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést, s fokozatosan növeltük előnyünket: 7-3 után hamar 12-5 lett ide, sőt, a negyed végét 7-2-re megnyerve tíz pont fölött volt a különbség (23-12). A második tíz percben is folytatódott a lendületünk, előbb 29-14 volt a javunkra, s bár innen 31-21-re visszajött a Cegléd, de egy 10-0-ás rohammal lezártuk az első félidőt, megnyugtató előnnyel vonulhattunk pihenőre (41-21).

A második játékrész rémálomszerűen kezdődött, a 11-0-ás vendégrohanás végér Chaney tett pont pontot, öt perc után megszerezve első pontjainkat a harmadik negyedben. Ez sem nyugtatta meg igazán a csapatot, hiszen hat pontra megközelített bennünket a Cegléd (47-41). Nem sokkal később úgy tűnt talán megléphetünk ismét (53-43), de a negyed utolsó kosara a vendégeké volt (53-46). A zárószakaszban aztán folytatódott a Cegléd felzárkózása (55-52), ekkor azonban sikerult zsinórban öt pontot szerezni, s ez gyakorlatilag elég volt ahhoz, hogy végérvényesen visszaverjük ellenfelünk támadását.

Az első félidő talán magabiztosabb győzelmet sejtetett, a második félidő azonban megmutatta, hogy a Cegléd alapszakaszbeli jó teljesítménye nem a véletlen műve volt. A lényeg, hogy sikerült előnyt szerezni, így szombaton Cegléden akár pontot is tehetünk a negyeddöntő végére.

Völgyi Péter: - Ezért veszélyes csapat a Cegléd. Egy negyed kihagyás a védekezésben nagyon megnehezítette a dolgunkat.

Cziczás László: - Zsinórban a harmadik olyan meccset játszottuk, melyet nem dönthettek el a lányaink. Ennek ellenére minden erőnkkel azon leszünk, hogy harmadik mérkőzésre kényszerítsük a jobb erőkből álló győri csapatot.

Győr, rájátszás az 1-8. helyért, 100 néző. V.: Pálla, Boros, Kulcsár.

UNI Győr: RADOCAJ 17/6, Laklóth 5/3, Varga Zs. 9, GRIGALAUSKYTE 13/6, GOREE 17. Cs.: Chaney 9, Horváth L., Horváth K. Edző: Völgyi Péter.

Cegléd: Medgyessy 5, Katona Sz. 8, SKORIC 13/9, Serbán 7/3, MAKSIMOVIC 13/3. Cs.: KOBOLÁK 9, Ruttner 2, Szepsi, Szabó II D. 3/3. Edző: Cziczás László.

2024. Május 09. 09:16, csütörtök | Helyi