Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2016. Március 13. 09:15, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Csak évek múlva lehet oltóanyag a Zika-láz ellen

Csak évek múlva lehet oltóanyag a Zika-láz ellen

Szlávik János infektológus szerint a következő hónapokban még sok minden ki fog derülni a zikavírusról, az oltóanyag pedig csak évek múlva kerülhet forgalomba.

Az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában a szakértő elmondta, mivel a vírus jelenlétét csak korszerű kórházakban lehet kimutatni, Brazília egyes részein eddig nem tudták diagnosztizálni.

Szlávik János elmondása szerint a vírust csak néhány szúnyogfaj terjeszti, amelyek a mérsékelt övön nem fordulnak elő, ezért logikus lépés, hogy a hordozó rovarok szaporodását akarják befolyásolni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás