Hírek
2026. Július 11. 08:16, szombat | Helyi
Csaknem kétszáz végzős az egyetem mosonmagyaróvári karán
A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának csaknem kétszáz végzős hallgatója ünnepélyes keretek között vehette át a minap diplomáját.
Az eseményen olyan szakembereket és partnereket is elismertek, akik kiemelkedően hozzájárultak a kar fejlődéséhez.
„Az Európa első agrár-felsőoktatási intézményeként számontartott Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar a magyar agrárképzés egyik legfontosabb műhelye. Több mint két évszázados hagyományaira, az elmúlt években megvalósított infrastrukturális fejlesztésekre és új stratégiájára építve kínál korszerű, gyakorlatorientált képzéseket, amelyek a fenntarthatóság, az agrárdigitalizáció és az innováció kihívásaira is felkészítik hallgatóit” – áll az egyetem által közzétett summázatban.
Dr. Tóth Tamás dékán a napokban tartott diplomaátadón arról beszélt, hogy a mezőgazdaságot számot modern terület alakítja át, ilyen a szenzortechnológia, a drón, a mesterséges intelligencia, az adatalapú döntéstámogatás és az automatizáció. Ám a technológia önmagában nem elég, „kell hozzá felkészült szakember, józan ítélőképesség, etikai felelősség, gyakorlati tapasztalat és az a gazdászi szemlélet, amely tudja, hogy a föld, az állat, a növény és az élelmiszer nem csupán termelési tényező, hanem közös felelősségünk része” – fogalmazott ünnepi beszédében a dékán.
Mint közölte, a kar idén ünnepli a Széchenyi István Egyetemhez történt csatlakozásának tizedik évfordulóját. A végzősök a diploma mellett átvehették a „Mosonmagyaróvár tiszteletbeli polgára” címet igazoló oklevelet is. Az ünnepségen köszöntőt mondott Szabó Miklós, a város polgármestere, valamint Kovács-Csomor Zsolt, az Óvári Gazdászok Szövetségének elnöke. A Hallgatói Önkormányzat a Pro Auditoribus díj emléklap minősítéssel ismerte el Cseh Zoltán kollégiumi közösségért végzett munkáját, míg Ruzsics Emőke a Pro Auditoribus díj bronz minősítésében részesült.
További részletek itt.
(Kép: Adorján András/ Széchenyi István Egyetem)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 15. 08:22, szombat | Helyi
Véradásra hívják az embereket a hosszú hétvége előtt
Véradásra hívja a lakosságot a hosszú hétvége előtt az Országos Vérellátó Szolgálat és Magyar Vöröskereszt. A két szervezet kiemelte: a jövő heti rövid munkahét miatt különösen számítanak a véradókra az ünnepnap előtt.
2026. Augusztus 15. 08:03, szombat | Helyi
Régiségvásár lesz vasárnap
Jön a régiségvásár augusztus 16-án, ami azt is jelenti, hogy szombaton el kell hagyni a Tarcsay utcai parkolót.
2026. Augusztus 15. 07:04, szombat | Helyi
Nagytakarítás volt a Balassi Bálint utcai játszótéren
Több szervezet összefogásának köszönhetően ismét rend és tisztaság várja a családokat a gyárvárosi játszótéren.
2026. Augusztus 14. 08:25, péntek | Helyi
Magyarország a fotóriporterek szemével: megnyílt a 44. Magyar Sajtófotókiállítás
Megnyílt a 44. Magyar Sajtófotókiállítás szabadtéri tárlata a győri Városház téren.
