Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2022. Március 23. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csaknem ötezer óvodai és iskolai beruházás történt az elmúlt négy évben

Csaknem ötezer óvodai és iskolai beruházás történt az elmúlt négy évben

Az elmúlt négy évben 4576 óvodai és iskolai beruházás indult, illetve valósult meg, amellyel javultak a gyermekek és a pedagógusok körülményei - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint a 2018 óta elindult köznevelési beruházásokra 983 milliárd forintot fordított a kormány. Több programot is elindítottak, amelyek az iskolák és óvodák fejlődését szolgálják.

A TTT (tanterem, tanuszoda, tornaterem) programban 87 tornaterem-, tanuszoda- és tanteremfejlesztés valósult meg, a Modern városok programban pedig 37 beruházás történt, 49 milliárd forint értékben - írták.

Hozzátették: a Magyar falu programban 168 település kapott támogatást iskolaépület felújításához, 93 kistelepülésen épültek tornatermek, tornaszobák, valamint 496 kistelepülési óvoda fejlesztéséhez nyújtottak segítséget.

Az Emmi tájékoztatása szerint 99 milliárd forintot fordított a kormány az óvodai kapacitások bővítésére, 698 iskola és 1048 óvoda újulhatott meg.

Ezenfelül húsz nagyszabású agglomerációs köznevelési beruházás indulhat el, amely együttesen mintegy 150 milliárd forintos fejlesztést jelent - tudatta a tárca.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt