Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2013. Július 13. 12:44, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Csaló csatornatisztító brigád ellen indult eljárás Győr megyében

Csaló csatornatisztító brigád ellen indult eljárás Győr megyében

Egy csatornatisztító brigád ellen indítottak eljárást üzletszerűen elkövetett csalás ügyében Győr-Moson-Sopron megyében.

Kálmán Gabriella, a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense szombaton az MTI-nek elmondta: a csaló trió több közintézménynek és vállalkozásnak ajánlotta fel munkáját. Kiszemelt áldozataikra erőszakosan rátukmálták szolgáltatásukat, és egy órai munkáért több százezer forintot számláztak ki.

Például egy 152 méteres kültéri csatornaszakasz kitisztításáért - amelyet egy óra alatt elintéztek csupán épületen belüli csőtisztításra alkalmas silány felszerelésükkel - 357 ezer forintos munkadíjat kértek.A csapatnak az volt a módszere, hogy a felkeresett helyszíneken gyakran a vezetővel történt megbeszélésre hivatkozva beszélték rá az alkalmazottat, hogy a főnök távollétében adjon megbízást a feladat elvégzésére.

A siófoki és a nagykónyi illetékességű férfiakat Héderváron fogta el a helyi, szolgálaton kívüli körzeti megbízott. A csalók számlatömbje alapján a rendőrség most keresi azokat a sértetteket, akiket sikerült becsapniuk.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 08:24, kedd | Helyi

A rangadó után: a számok nem hazudnak

A számok mögé nézve is kirajzolódik, milyen intenzitású és kiélezett csatát hozott a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria szerdai rangadója.

2026. Március 24. 08:10, kedd | Helyi

Gyerekek telepítettek halakat a Mosoni-Dunába

Gyerekek segítségével telepítettek halakat a sporthorgászok a Mosoni-Dunába Győrben. Márna, domolykó és kecsege került a vödrökbe, onnan pedig a folyóba.

2026. Március 24. 07:08, kedd | Helyi

Újabb rekord: több mint 12 ezren jelentkeztek a Széchenyire

Csaknem 12 és fél ezren jelentkeztek idén a Széchenyi István Egyetemre, ami a tavalyi rekordszámhoz képest 4,7 százalékos növekedést mutat.

2026. Március 23. 08:23, hétfő | Helyi

Győri tűzoltók nyertek és jutottak az országos döntőbe

Ismét összemérték tudásukat a vármegye hivatásos tűzoltóegységei a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság által szervezett műszaki-mentő vetélkedőn.