Hírek
2018. Július 11. 16:47, szerda | Belföld
Csalók szálltak rá az OTP Bank ügyfeleire
Újabb típusú adathalász levél kering a magyar e-mail címmel rendelkezők között – figyelmeztet honlapján az OTP Bank.
Ebben biztonsági okokból kérik a csalók, hogy az általuk megadott linken keresztül az ügyfelek ellenőrizzék adataikat. A bank kéri, hogy ne kattintsanak a linkre!
Az OTP Bank tájékoztatja ügyfeleit, hogy ismeretlenek a bank nevében e-mailen próbálnak ügyféladatokat kicsalni. A hamis levélben arra kérik a gyanútlan ügyfeleket, hogy kattintsanak egy linkre, és ott adják meg az internetbanki belépéshez szükséges adataikat.
Ne adják meg az adataikat!
A csalók üzenete:
Tisztelt Ügyfelünk
A közelmúltban nagy mennyiségű adatlopás történt ügyfeleink számára. Az ügyfelek védelme érdekében más módon is bevezettük az online ellenőrző kódot a magánélet és az ügyféladatok védelmére.
Ma kell ellenőriznie személyazonosságát és bankadatait.
itt ellenőrizheti adatait: https://www.otpbank.hu/en/OTPdirektlog/verification
Az adatok érvényesítésének vagy teljes ellenőrzésének elmulasztása véglegesen lezárja fiókját.
Elnézését kérjük a kellemetlenségért. Biztonságunk a mi elsőbbségünk.
Köszönjük, hogy banki velünk.
Üdvözlettel,
OTP Bank
Ha valaki már megtette, azonnal hívja az OTP Bankot a 36 (1) 366 6666 telefonszámon vagy írjon az informacio@otpbank.hu e-mail címre. Az OTP Bank megtette a szükséges biztonsági és jogi intézkedéseket.
Fontos tudni, hogy az OTP Bank soha nem kér ilyen adatokat e-mailben. Ön által ismeretlen oldalon pedig soha ne adja meg banki vagy személyes adatait!
Forrás: origo.hu
Kép: MTI/Manek Attila
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
