2024. április 19, péntek - Emma

2010. Augusztus 15. 14:41, vasárnap | Sport

Cseh és Verrasztó döntős 400 vegyesen

Hatalmas magyar belharcot hoztak a férfiak 400 méteres vegyes úszásának ma délelőtti előfutamai: Cseh László az első helyen jutott a döntőbe, míg Verrasztó Dávid csupán három századdal előzte meg az összesített időlista harmadik hel

NŐI 400 M GYORS

Egyik magyar versenyző sem jutott döntőbe a női 400 méteres gyorsúszás délelőtti előfutamából a margitszigeti Európa-bajnokságon. Az első helyen a brit Rebecca Adlington lépett tovább a délutáni fináléba.

Mutina Ágnes a hatodik lett saját futamában 4:15.01 perces idejével, így a 15. helyen zárt összesítésben. Kádas Vivien a hetedik lett a futamában (4:19.82), és a 21. pozícióban végzett.

Lengyel Anna (4:23.91) a 25., míg Kiss Dóra (4:26.69) a 27. helyre került összesítésben.

FÉRFI 400 M VEGYES

Cseh László és Verrasztó Dávid az első két helyen bejutott a 400 méteres vegyes úszás döntőjébe, míg Kis Gergő - három századdal lemaradva Verrasztó mögött - a harmadik lett összesítésben, így kiesett.

Kis Gergő ugrott medencébe elsőként a magyarok közül a 400 méteres vegyes előfutamai során, és meg is nyerte a saját futamát 4:14.76 perces idejével.

A következő futamban Cseh László, Verrasztó Dávid és Gyurta Gergely következett a mieink közül, és az előbbi két úszó fölényesen győzött. Cseh 4:14.01 perc, míg Verrasztó 4:14.73 alatt teljesítette a távot, ami azt jelentette, hogy összesítésben három magyar végzett a képzeletbeli dobogón, ám mivel egy országból csak ketten juthatnak a fináléba, Kis kiesett.

Gyurta Gergely Cseh Lászlóék mögött a harmadik lett a futamában 4:21.35 perces idejével, amely a 11. helyet jelentette számára összesítésben.

NŐI 4x100 M VEGYES VÁLTÓ

Nem jutott be a döntőbe a délelőtti előfutamból a magyar női 4x100-as vegyes váltó a margitszigeti Európa-bajnokságon.

A Dara Eszter, Kovács Krisztina, Tompa Orsolya, Verrasztó Evelyn alkotta csapat 4:09.78 perces idővel zárta a számot, ami csak a 9. pozícióhoz volt elég összesítésben a csehek kizárása után.

Az első helyen egyébként a britek, a másodikon a svédek, a harmadikon a dánok jutottak a fináléba.

FÉRFI 4x100 M VEGYES VÁLTÓ

Döntőbe jutott a magyar férfi 4x100 méteres vegyes váltó: a mieink a nyolcadik helyen kerültek a fináléba a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A Szilágyi Péter, Gyurta Dániel, Hős Péter, Kozma Dominik alkotta csapat saját futamának hajrájában nagy harcot vívott az olaszokkal a britek mögötti második pozícióért, és végül a mieink a harmadikok lettek 3:38.77 perces idővel.

Az első helyen a hollandok, a másodikon a franciák, míg a harmadikon a britek jutottak be a döntőbe.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport

Bronzérem az Euro Trophy-n

Beszélgetés a nem kicsit boldog Szabó Bende gokartversenyzővel az Euro Trophy után.

2024. Április 13. 06:00, szombat | Sport

Sós Csaba: Milák egyedi utat jár, de jóval előrébb tart, mint amire számítani lehetett

A szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf egyedi utat jár be, és az úszók pénteken zárult országos bajnokságán jobban teljesített, mint amire ő számított.