Hírek
2026. Január 18. 08:20, vasárnap | Helyi
Csökkentik a létszámot az Audinál
A győri Audi Hungaria a hatékonyság és a versenyképesség javításával indokolja azt a döntést, hogy nem töltik be a fluktuáció és a nyugdíjazások miatt megüresedő pozíciókat,
illetve azokat sem, ahol a feladatok megszűnnek.
Bár a vállalat hivatalosan nem közöl létszámadatokat, a Telex értesülései szerint 2026-ban mintegy kétszáz munkavállalót érinthet az intézkedés, főként a gyártást támogató indirekt területeken, mérnöki és irodai munkakörökben.
A lépés azért meglepő, mert a győri üzem 2025-ben várhatóan kiemelkedő termelési eredményeket ér el a Volkswagen konszernen belül: az Audi Q3 harmadik generációjának és a Cupra Terramarnak a gyártása rekordévet vetít előre, a járműgyár teljes kapacitással, három műszakban működik.
A döntést ugyanakkor már korábban előrevetítette Michael Breme igazgatósági elnök, aki szerint a jelenlegi magas kihasználtság idején kell felkészülni a 2030 körül esedékes új modellekért folyó versenyre.
A „harminc plusz program” célja a költségek csökkentése és a szervezeti struktúrák optimalizálása.
A versenyképességi nyomást fokozza, hogy a Q3 és a Terramar gyártása 2030-ig kifut, miközben a cseh, szlovák és lengyel üzemek egyre erősebb konkurenciát jelentenek. A vállalat minden érintettnek elsősorban belső áthelyezést kínál, ám kérdéses, hogy az indirekt területeken dolgozók mennyire vállalják a több műszakos gyártási munkát. Az Audi szerepe Győr gazdaságában kiemelkedő, hiszen több mint 11 ezer embert foglalkoztat, és jelentősen befolyásolja a város bevételeit és képzési struktúráit.
(Fotó: Audi Hungaria)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 08:22, péntek | Helyi
Körbekerítették a színházat, kezdődik a javítás
A Győri Nemzeti Színház ezúton tájékoztatja közönségét, hogy az intézmény épületét érintően megkezdődtek a szükséges veszélyelhárítási munkálatok.
2026. Június 19. 08:08, péntek | Helyi
Továbbra is a Patent a névadó szponzor
A GYVSE Kajak-Kenu szakosztálya 2025 után 2026-ban is felveszi a Patent nevet, így a versenyzők ebben az évben is a Patent Győr színeiben indulnak a különböző hazai és nemzetközi megmérettetéseken.
2026. Június 19. 07:08, péntek | Helyi
A vakációval nyit a győri fürdő, idén is lesz vármegyei kedvezmény
2026. június 20-án megnyitja kapuit a Rába Quelle Strand és Élményfürdő.
2026. Június 18. 08:13, csütörtök | Helyi
Átadták a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára vármegyei díjakat
A Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös kezdeményezésére harmadjára került sor a megyék legnépszerűbb tesitanárainak megválasztására.
