Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2018. Október 25. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

Csökkentik az atomerőmű két blokkjának teljesítményét

Csökkentik az atomerőmű két blokkjának teljesítményét

Kétszázötven megawattal csökkentik szerdán a paksi atomerőmű két blokkjának teljesítményét a hűtővízszűrők tisztítása miatt - közölte honlapján az atomerőmű.

Az elmúlt időszak alacsony dunai vízállásának köszönhetően az erőmű hűtővízrendszeréhez tartozó szivattyúk szűrői nagyobb szennyezőanyag-terhelésnek voltak kitéve - írták.

Emiatt szerdán a 3. és 4. blokkhoz tartozó 2-2 turbinát egyenként 62,5 megawattal leterhelik. A teljesítménycsökkentés után a szakemberek hozzákezdenek a szűrők tisztításához, amellyel előreláthatóan még szerdán végeznek. Ezután a két reaktorblokkot névleges teljesítményre terhelik fel.

A műveletnek nukleáris biztonságra gyakorolt hatása nincs, azt a szabályok betartásával, a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (MAVIR) Zrt.-vel egyeztetve végzik - tették hozzá.

Az atomerőmű 2. blokkját október 20-án egy dízelgenerátor hibája miatt állították le, amelyet a tervek szerint október 31-én helyeznek ismét üzembe.

Az erőműben a Duna alacsony vízszintje miatt október 17-én elrendelték az intézkedési terv hármas fokozatát; a vízszint enyhe emelkedése miatt október 21-től újra a 2. - kisvizes - fokozat van érvényben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás