Hírek
2013. December 01. 19:22, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
December első hetében fokozatosan lehűl az idő
December első hetében fokozatosan lehűl az idő. A hét elején még plusz 9 Celsius-fok is lehet, de aztán már több helyen napközben sem emelkedik fagypont fölé a hőmérséklet, a leghidegebb órákban akár mínusz 10 fok is lehet. Helyenként a hétvégén hózápor is várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Éjszaka több helyen párássá válik a levegő, ködfoltok képződnek. Ezek azonban hétfő délelőtt mindenütt megszűnnek, és napközben már többnyire gyengén felhős, napos idő várható. Csapadék nem valószínű. A szél a Dunántúlon és északkeleten megélénkül, több helyen meg is erősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 5 és 0 fok között valószínű, de a fagyzugos helyeken ennél hidegebb, a Fertő-tó körül kissé enyhébb is lehet az éjszaka. A legmagasabb nappali hőmérséklet plusz 4 és plusz 9 fok között alakul.
Kedden és szerdán gyengén felhős, napos, másutt borult, párás, tartósan ködös lehet az idő. Néhol előfordulhat szitálás. A minimumhőmérséklet kedden és szerdán is általában mínusz 6 és mínusz 1 fok között alakul, de a derült fagyzugokban ennél hidegebb lesz. Kedden a nappali maximumok várhatóan mínusz 2 és plusz 5, szerdán mínusz 2 és plusz 4 fok között alakulnak.
Csütörtökön az ország nagyobb részén gyengén felhős, napos idő várható, de főleg délnyugaton és északkeleten helyenként tartósan megmaradhat a köd. Néhol megerősödik a szél, de csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban mínusz 7 és 0 fok között alakul a hőmérséklet, napközben 0-6 fokig melegedhet a levegő.
Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett már szórványosan hózápor is kialakulhat, délen és keleten eleinte még havazás is lehet. Többfelé erős, helyenként viharos lesz a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 6 és mínusz 1, a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 1 és plusz 3 fok között alakul.
Szórványosan szombaton is várhatók hózáporok és a szél is többfelé erős lesz. A leghidegebb órákban általában mínusz 7 és mínusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, de a szélvédett fagyzugokban mínusz 10 foknál is hidegebb lehet. Napközben mínusz 2 és plusz 3 fok közötti értékekre lehet számítani.
Vasárnap több-kevesebb napsütésre lehet számítani. Helyenként megerősödhet a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 10 és mínusz 2, a maximumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 2 fok között valószínű - derül ki az előrejelzésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon
Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!
2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Óriási tömeg fogadta Magyar Péter Pécsett
Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
