Hírek
2013. Július 09. 18:03, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Devizahitelek - Tüntetésre készül a Jobbik a károsultak érdekében
Szeptemberben "minden eddiginél nagyobb" tömegtüntetést szervez a Jobbik civil szervezetekkel közösen a devizakárosultak érdekében - mondta Vona Gábor kedden, a devizahitelesek kerekasztalának ülése után.
A Jobbik elnöke hangsúlyozta: pártja folytatja a jogi, a politikai és az utcai nyomásgyakorlást a devizakárosultak helyzetének megoldása érdekében. Ugyanakkor a keddi kerekasztal résztvevői úgy tájékoztatták: a türelem a politikai és a jogi úttal kapcsolatban egyre inkább fogy, és egyre nagyobb az igény az utcai megmozdulásokra. Hangsúlyozta: az őszi tömegtüntetéssel azt akarják megmutatni, hogy a károsultak "nem segélyt vagy segítséget kérnek, hanem az igazságot követelik".
Z. Kárpát Dániel, a Jobbik szakpolitikusa kiemelte: amíg nem rendezik a társadalom egyre nagyobb részét érintő problémát, addig a magyar gazdaság nem tud újraindulni.
A kerekasztal résztvevői kedden elkészítettek egy intézkedéscsomagot, ez tartalmazza a végrehajtási moratóriumot, amely mentesítené a devizahiteleseket az indokolatlan költségek alól, két százalékban maximálná a végrehajtói jutalékot, mert "ebben a rendszerben nincs helye a profitérdeknek", valamint megtiltaná a dolgozó nagycsaládosok kilakoltatását - ismertette Z. Kárpát Dániel.
A Kúria múlt csütörtökön érvényesnek mondta ki az általa vizsgált perben egy magánszemély és az OTP Bank közötti devizahitel-szerződést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld
BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
