Városlista
2025. március 18, kedd - Sándor

Hírek

2011. Október 02. 14:13, vasárnap | Külföld
Forrás: HírTV

Díjat számolnak fel a bankkártyás vásárlásért

Díjat számolnak fel a bankkártyás vásárlásért

Havidíjat szednek az amerikai bankok azoktól az ügyfeleiktől, akik vásárlásra használják bankkártyájukat. A pénzintézetek azért döntöttek így, mert az októberi új banktörvény jelentősen korlátozza bevételi forrásaikat.

A banki szerződések apró betűs részeivel gyűlhet meg az ügyfelek baja a jövőben. Az egyik legnagyobb pénzintézet, a Bank of America azt tervezi, hogy díjat számol számít fel a bankkártyás vásárlásokért. Havonta 5 dollár, azaz 1100 forint lenne a tarifa.

A bankok azután kezdtek új bevételi forrásokat keresni, hogy a kongresszus a pénzügyi válságra válaszul megszavazta a számos szigorítást tartalmazó Dodd-Frank törvényt. A jogszabály a többi közt a bankok könyvelési trükkjeit szorítaná vissza és védené a fogyasztók érdekeit.

- A törvény korlátozza a kereskedőktől beszedhető banki díjak mértékét, így a kiskereskedők jelentős megtakarításokhoz jutnak. A pénzintézetek az így keletkező nagy bevételi rést akarják kitöltetni az ügyfelekkel, ezért jelenik meg egyre több helyen a fizetős bankkártyahasználat, és az elkövetkező hónapokban még több hasonló lépésre lehet számítani - jelentette ki Greg McBride vezető pénzügyi elemző.

A Bank of America példáját követve a Wells Fargo, a JPMorgan Chase és a SunTrust pénzintézetek is tervbe vették a bankkártya-használati díj bevezetését. (rá)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 17. 07:34, hétfő | Külföld

Donald Trump és Vlagyimir Putyin közvetlenül egyeztethet a tűzszüneti javaslatról a következő héten

A tűzszüneti javaslatról egyeztethet a jövő héten Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök - közölte az amerikai elnök különleges megbízottja vasárnap.

2025. Március 17. 07:34, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államokban tovább növekedett a tornádók és viharok halálos áldozatainak száma, százezreknél áram-kimaradást okozva

Az Egyesült Államokban 37-re emelkedett a déli és a keleti országrészt sújtó heves viharok, és a számos helyen kialakult tornádók halálos áldozatainak száma vasárnap.

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -